konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Fénix

Fénix

Časopis Fénix založili dva bývalí redaktoři časopisu Help, přesněji BRAUN (Lenc Karel) a KAF (Faltín Karel). A tak doslova z ničeho vznikl nový papírový časopis, který měl být jen pro Amigisty, i když podtitulek zněl „časopis nejen pro Amiga pařany“. Po zahájení příprav ještě přijali třetího člena, kterým byl JKMS (Missbach Jiří). Po uvedení nultého čísla se k redakci přidal ještě RedRose (Przybyla Tomáš). 

Začátky vydávání vlastního časopisu nejsou nikdy jednoduché a tak se zpočátku tito tři potýkali s potížemi všeho druhu, jako je například shánění levného papíru, kopírování a tak podobně. Ale redakce všechny potíže překonala a díky tomu vychází Fénix 0 - 6 ve formátu A4 a to stylem, že všechny strany jsou sepnuty sešívačkou, aby držely pohromadě. Poté si redakce kupuje svou vlastní kopírku a tady se začíná psát skutečná historie Fénixu. Poprvé vychází Fénix (číslo 7) ve formátu A4 na přeložených listech A3 a už to skutečně vypadá jako časopis.

Fénix fungoval tímto způsobem: Braun, Kaf a JKMS kromě toho, že sami píšou, shromažďují materiály od externích členů, mezi které kromě mě patří ještě Dacan, Muf, ZDNSoft, Kulička, Pec, Scaterac, Rojan, Orlu, Miki, Yankee, Skinner a další. Potom všechen shromážděný materiál převádí Braun na své PC, kde vytváří vlastní a konečný vzhled Fénixu. Potom je časopis vytisknut na tiskárně, kde vypadá opravdu nádherně a potom jde tento „master“ do kopírky, kde se nakopíruje potřebný počet čísel.

Nutno napsat, že po grafické stránce je časopis výborný, což je práce především Brauna a to i přes to, že je omezen pouze na černobílý formát! Po obsahové stránce se dá napsat, že časopis je výhradně herní, i když je několik stran věnováno programům a pokud někdo napíše něco o HW, tak i tomu. Vlastní hitparáda her, i když se slabou účastí, rozhovory s jednotlivými členy redakce (pojaté velmi netradičně, o to však působivěji) a v úvodu dvě strany informací o Amigách, nebo i jiných počítačích a zmínky co je nového v AMIGA Review, AmigaCS, TopSecret atd.

You have no rights to post comments