C.A.D.A.

(Československý archiv demo scény pro Amigu)

Zahájení prací na tomto projektu se datuje už na konec roku 2008. Od počátku bylo mým hlavním cílem najít a zachovat pokud možno co nejvíce informací o bývalé i současné české a slovenské Amiga demoscéně. V první fázi jsem dával dohromady jen všeobecné informace, ale brzy se ukázalo, že není k dispozici moc dostupných informací. Proto jsem pomalu začal hledat a kontaktovat bývalé scenery a všechny lidi, kteří měli co do činění s naší demo scénou. Mnoho z nich se mi kontaktovat nakonec podařilo a s jejich pomocí bylo možné doplnit velice zajímavé informace. Postupem času se ukázalo, že tento projekt pomalu přerostl zaměření mateřského portálu Amigaportal.cz a v tu chvíli vznikly tyto samostatné stránky. Ty bohužel přežily mateřský portál o Amize, za jehož konec mohou v plné míře Daniel Mikláš, Jan Konečný, Martin Dostál a Martin Šínský, kteří se jej pokusili ukrást a proto jsem byl nucen jej smazat.

book

Ačkoli projekt není ani zdaleka dokončen, naleznete zde mnoho zajímavých informací. Pokud to bylo možné, u jednotlivých hudebníků naleznete většinu jejich modulů v MP3 formátu (s možností jejich on-line přehrávání). U grafiků se zase snažím dávat dohromady jejich grafické práce. Nic z toho by ale nebylo možné bez soukromých archivů původních scenerů nebo různých jiných zdrojů na internetu.

*** Konec ***

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty. Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě, můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života. Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná. Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

O autorovi

PřezdívkaCivilní jménoVěkMěsto
Prober Kabara Jaroslav
43 let Ostrava czech
kabara jaroslav th   K počítačům jsem se dostal přibližně v roce 1989, kdy mi rodiče přes známého sehnali Atari 800XL. Avšak už v té době si mí bratranci pořídili Didaktik Gama a tak se naskytla mnohem větší zásoba her. Doma pak následovalo dlouhé období přesvědčování a slibování a nakonec jsem dostal vlastní Didaktik M. V roce 1991 si však bratranci pořídili Amigu 500 a na ní jsem uviděl hru Indianapolis 500 a bylo rozhodnuto. Doma se tak zanedlouho usadila Amiga 500+, kterou v roce 1993 vystřídala Amiga 1200 s turbokartou Blizzard 1230 IV / 50MHz. Nakonec se však objevil Doom, s Amigou to taky nevypadalo nejlépe a tak nakonec musela z domu.

   Někdy v polovině roku 2004 jsem začal nostalgicky vzpomínat na své dětství strávené u Amigy. Netrvalo dlouho a podařilo se mi narazit na inzerát jakéhosi studenta z Ostravy, který prodával Amigu 1200. Měl jsem více štěstí než původní majitel rozumu a tak jsem si za 3.000,- domů odnášel Amigu 1200 s turbokartou Blizzard 1240 / 40Mhz v ručně vytvořené krabici.

   První nadšení však opadlo velice rychle, protože za ty léta mimo Amigu jsem zapomněl téměř vše. Začal jsem tak pátrat po internetu, jestli bych našel kdysi tak početnou Amiga komunitu. Avšak kromě několika soukromých stránek, na které dlouhé roky nikdo nesáhl, jsem narazil na polomrtvé stránky Amiga Klub Forever. Bylo to hodně depresivní. A právě v té době jsem si začal poprvé pohrávat s myšlenkou, že bych mohl vytvořit nějaké vlastní stránky, které by se zaměřily na věci ohledně Amigy. Pár měsíců na to vznikla první verze stránek postavená na redakčním systému Subdreamer, které se nakonec vyvinuly až po amigaportal.cz, největší stránky o Amize u nás.

Scavenger Závodský Martin 52 let Melč czech
   Doplníme...