konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Torture

Pražská skupina Torture vznikla přibližně v roce 1992. Tehdy se sešli dva kamarádi Utopia (Burian Jan) a Sirius (Povolný Jaroslav) a rozhodli se, že by nebylo špatné něco vytvořit. Už tehdy měli spoustu nápadů, jenže se po chvílo zastavili na vlastní lenosti.

Utopia (Burian Jan) se tedy začal učit programovat v AMOSu a v roce 1993 tak vznikl jeho první textová hra Drsná cesta. Stejnou cestou se vydal i Sirius (Povolný Jaroslav), ale schodou okolností mu jeho bratr dokázal vymazat zdrojové kódy (když už měli skoro 120KB). Utopia (Burian Jan) se potom začal věnovat tvorbě grafiky, což ho nakonec začlo i hodně bavit. Sirius (Povolný Jaroslav) dál pokračoval v tvormě svých amosových rutin. Společně tak začali pracovat na logické hře Marc, kterou nakonec nedokončili.

 

torture logo

V roce 1993 už chtěli konečně taky už něco vytvořit a tak vzniklo slideshow Beast In Tomato Sauce. Obrázky už měl Utopia (Burian Jan) nějaký čas k dispozici v šuplíku (učil se na nich kreslit).

V roce 1993 se ke skupině přidali další dva členové - Light (Adamec Jan) jako coder a Apex (Žďárecký Vojtěch) jako grafik.

I když si Light a Sirius hráli trochu se strojákem, nikdy nevydali žádné pořádné demo. Za své nejvydařenější a nejpopulárnější produkty považují textovky Drsná cesta, Cesta Tmou, Mrtvá Cesta, které vytvořil Utopia a Soumrak od Siriuse, kde grafiku vytvořil Klabala. Hudbu do všech textovek (kromě Drsné cesty) složil Hamba Kahle.

Skupina zanikla kolem roku 1995, kdy většina její členů přešla na PC. Jako kamarádi se ale i nadále scházeli na různých kalbách.

You have no rights to post comments