konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Vertical Syndicate

Skupinu Vertical Syndicate založil v roce 1994 Bomber Vexlem. Skupina se měla původně jmenovat Vertykal, ale v té době se velké oblibě těšila hra Syndicate od Bullfrogu a tak se skupina na počest hry pojmenovala Vertical Syndicate. Bomber s Vexlem k sobě později přibrali ještě ID (Tomáše Řihoška) alias Duncana Idaha.

Prvním demem, které skupina Vertical Syndicate v roce 1994 vydala bylo Defkoidy. Toto demo naprogramoval nadějný a talentovaný programátor Gargamel, hudbu vytvořil Bomber a obrázky si hoši naskenovali.

Největší rozmach Vertical Syndicate byl v období let 1996 až 1999, tehdy do skupiny přišli kolegové z Tachova - Lazy Jones (Milan Vyšata), Wincle (Víťa Novák), Tittus, Schwaizi s Storm.

Na podzim roku 1997 vychází první číslo diskmagu M.I.P. Report čili Monkey Island Party Report. V létě 1998 se konal opět M.I.P, kde se dokončovalo první demo Verticalu s názvem Radiation, které se mělo vypustit na Votické Párty na podzim 1998. Tam se také zůčastnilo demo soutěže, ale skončilo na posledním místě, neboť Lazy neměl demo finálně hotové a tak se stalo, že demo při projekci spadlo, což se zase může stát, nicméně si myslím, že Radiation mělo vyhrát. První místo tehdy obsadil Abort se svým demem Revenge. K tomuto demu se pojí i značná část něnávisti mezi skupinou Vertical Syndicate a Abort, protože, když do tooltypu ikony, která spouští Revenge napíšete „NOCENSORED“ tak divák spatří jednu nehezkou sexualně zaměřenou fotografii s hláškou na Vertical Syndicate.

Odplata ze strany Verticalu na sebe nenechala dlouho čekat, v zimě Lazy napsal demo Revenge 2 a šupky hupky s ním na internet. Rok se s rokem sejde a na jaře se opět ve Voticích koná další Amiga Párty, tentokrát doraží snad každý, kdo na scéně něco znamená, dokonce dojedou i slavní Vectors. Vertical se opět účastní soutěže ze svým demem Reverse, asi jedno z nejlépe povedených dem, protože celé běží od konce na začátek.

V červnu Lazy s Winclem tráví jeden víkend na Sycheráku, místě konání legendárních M.I.P a napíší spolu demo 2 dayz a samozřejmě nesmí chybět ani Invitation na M.I.P. 1999. V roce 1999 ze skupiny odešel Bomber, který si záhy založil vlastní skupinu Marshals a jako čestný člen je přijat Hologram, který byl v té době bez skupiny.

V této době také vychází M.I.P. report 3 a na podzim, přesněji v září se koná ještě velkolepější Amiga akce a tou je Apocalypse párty v Brandýse nad Labem, pořádaná Lahváčem a Dizzym a tehdy Vertical publikuje své poslední demo TuColor. A to je skoro všechno co kdy Vertical vydal, ano nesmíme zapomenout samozřejmě na poslední číslo diskmagu M.I.P. report s pořadovým číslem 4.

Takže konec Vertical Syndicate přichází někdy během roku 2000, ale jako takový nikdy nezanikl.

You have no rights to post comments