konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Amiga News

Nápad firmy Amiga Info na vydávání vlastního časopisu Amiga News (Opletalova 1015/55, Praha) se objevil ve zlatém věku Amigy. Už od začátků byl tvořen jako časopis pro náročné, který měl vycházet jako měsíčník.

Ovšem toto předsevzetí vzalo za své. Po uvedení druhého čísla (prosinec 1992) se další číslo objevilo až v dubnu 1994. Důvodem byly jednak finanční důvody (málo reklam, podražení tisku, neplacení pohledávek ze stran někrerých distributorů atd.), ale hlavně rozpad původní redakce. Někdy na přelomu roku 1993 se začalo uvažovat o dalším vydávání časopisu ve formě bulletinu s několika stranami. Z toho bylo nakonec upuštěno a padlo rozhodnutí pokračovat tam, kde se v roce 1992 skončilo. V únoru roku 1994 redakce společně s vydavatelstvím spočítali náklady na jedno číslo a domluvili další koncepci časopisu. Po dohodě s vydavatelstvím (Amiga Info) začal časopis vycházet každé dva měsíce.

Od následujícího čísla #02 / 1994 se přípravy časopisu ujala redakce diskmagu GURU.

K časopisu byly vydávány PD diskety nazvané Amiga News Disk. Ty obsahovaly všechny PD a shareware programy popsané v daném čísle, výpisy všech programů z rubriky Programování, případně demoverze testovaných komerčních programů. Pro předplatitele byla stanovena cena 24,- Kč, pro ostatní pak 39,- Kč.

V dubnu 1996 se redakce časopisu dohodla s vydavatelem na zastavení vydávání dalších čísel. Důvodem byla tristní situace kolem Amigy a přechod velké části amigistů na PC (Amiga už mu nemohla dále konkurovat). Předplatitelům byly všechny peníze postupně vráceny.

You have no rights to post comments