konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

AWB Magazín

Diskmag AWB Magazín vydávala v roce 1993 skupina CHARON Software. Vznik tohoto diskmagu přímo souviselo s diskmagem AMI. Vydávání nového diskmagu nebylo původně vůbec v plánu a původně byla pouze uzavřena dohoda s Tronikem (autor diskmagu AMI) o distribuci jeho diskmagu na území České Republiky.

Po získání části předplatitelů se nečekaně objevily negativní aspekty rozšiřování diskmagu AMI v naší republice. Slovenská strana se potýkala s problémy, čas utíkal a nové číslo stále nikde. Ani přímé jednání s Tronikem tehdy nepřineslo žádnou dohodu. Proto se redakce rozhodla vytvořit vlastní diskmag. Redakce nechtěla čekat příliž dlouho a proto bylo první číslo poznamenáno velkým shonem. Naprogramování celého diskmagu trvalo pouhý týden.

Redakce se v tomto diskmagu věnovala hlavně informacím ohledně her, programů, hardwaru, programování, kultůře a nezapomínalo se ani na naši scénu.

Diskmag je svým designem hodně podobný diskmagu ECHO. Naprogramován byl v AMOSU a to znamená, že barvami zrovna moc nehýří. K dispozici byl pouze pro předplatitele za cenu 44,- Kč (včetně diskety) + PD disk za dalších 21,- Kč.

You have no rights to post comments