The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

1997 - Video-Computer WorkShop 97

Informace

Informace

Datum konání: 5. - 6. září 1997
Místo konání: Gymnázium na Elgartově ulici č.3, Brno
Vstupné: Zdarma
Pořadatel: Redakce časopisu CHIP

První ročník výstavy Video-Computer WorkShop 97, která byla zaměřena především na digitální technologie zpracování obrazu (digitální střižny) a na hardwarové doplňky k počítačům Amiga a PC pro práci s videem. Nechyběl samozřejmě ani střihový, titulkovací, prezentační a grafický software.

Ze zajímavých produktů, které bylo možno na výstavě shlédnout, jmenujme nelineární digitální střižnu DRACO (klon počítače Amiga se speciální sběrnicí a kartou V-Lab Motion). DRACO v plném pracovním nasazení předvádělo Audiovizuální centrum MZLU Brno. Levnější řešení založené na Amize 4000 a kartě VLab bylo k vidění na pracovišti ing. Rygla z kabelové televize Blučina. Překvapením výstavy byl nelineární střihový systém Casablanca, který udivoval nejen nízkou cenou, ale také vysokou kvalitou obrazu. U Casablancy se podařilo před uživatelem skrýt počítač do té míry, že je přístupná i zarytým odpůrcům této moderní techniky. DRACO i Casablancu vystavovala a prodávala firma Javosoft.

Profesionální nelineární střihový systém Broadcaster Elite pro počítače Amiga i PC nabízela firma LS. Electronic z Ostravy. V její nabídce, stejně jako u dalších firem, nechyběl ani profesionální grafický software - LightWave 3D, TV Paint, Scala Multimedia a další. Amatérům přístupnější však byla její široká nabídka v oblasti genlocků (opět pro Amigu i PC), digitálních TBC, DV konvertorů atd.

Tvůrčí atmosféru WorkShopu vytvářela z velké míry také přítomnost videostudií, která prezentovala ukázky ze své tvorby. Právě zde se zastavovali návštěvníci z řad profesionálů i amatérů a zanícené diskuse nad předváděnými díly svědčily o přínosu výstavy nejen pro prodávající firmy. Doufejme, že se jmény studií A.G.A., Black Light, EDU film, OKO dokument, atd. se ještě setkáme.

Velmi poutavým se ukázal program České kinematografické společnosti, která v pátek v rámci doprovodného programu VCWS promítala díla svých členů a pořádala řadu odborných seminářů. Zajímavá byla přednáška Doc. RNDr. J. Reischiga, CSc. o používání speciální optiky pro snímání mikroobjektů při natáčení výukových přírodopisných videopořadů. PeadDr. J. Strubl předal posluchačům know-how tvorby působivých klíčovacích efektů za použití minimálního technického vybavení. Přednášející z ČVUT v Praze představili svoji výukovou tvorbu a AVC MZLU v Brně se prezentovali řadou snímků z oblasti dokumentární i odborné výukové tvorby. Škoda, že přednášky byly relativně málo navštěvovány posluchači mimo okruh České kinematografické společnosti.

Sobotní doprovodný program byl věnován počítačům Amiga a skupině jejích uživatelů. Ačkoli Amigy nyní procházejí obdobím hluboké krize, ve světě videa mají stále silnou pozici a uživatelská základna je stále dosti široká. Citelně je však znát stagnace technického vývoje. Doufejme, že Gateway 2000 vnese nový život do světa kolem Amigy a že příští rok bude radostnější.

Podtrženo a sečteno - jednalo se hlavně o specializovanou výstavu určenou pro amatérské i profesionální uživatele digitálních technologií ve světě videa.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365