The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

kLik

Nápad na vznik této skupiny dostal v květnu roku 2015 Jack-3D (Voňka Jan), který tímto opustil skupinu ArtWaY, kterou už nechtěl zamořovat svými demy pro PC platformu. Nápad na její založení už měl od roku 2012, což se o tři roky později stalo zkutečností. Název kLik (“click”) má znamenat že dema nevytváří, jen je tvoří pár kliknutími myší. Veškerá tvorba totiž probíhá pomocí demo sckriptů, což je ovšem jen cesta jak nějaké demo vytvořit.

A veškerá tvorba jeho dem pro PC platformu i pod hlavičkou skupiny ArtWaY, byla vždy věnována Amize jako takové. A ačkoli Jack-3D není sám programátorem, snažil se najít nějaký způsob jak něco vytvořit. A tuto možnost mu daly scripty pro tvorbu dem. A to není důvod tuto tvorbu považovat za něco méně cenného. V nadšení pro demoscénu jako takovu není v naší komunitě nikdo nadšenější, než právě Jack-3D. Jako hudebníka se mu podařilo získat Lookeho (Táborský Lukáš), který jeho demům poskytuje ten pravý zvuk.

V roce 2016 se skupina opět vrátila k Amiga platformě a Karate scriptu, kdy vytvořila své první demo - nedemo na scene akci Function 2016.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Jack-3D Voňka Jan
Leader, coder, 3D grafika
Brno 1983
jack3d thNarodil se v roce 1983 ve Frýdlantu v Čechách. S Amigou se poprvé seznámil někdy kolem roku 1994 na gymnáziu. Vše to začalo díky Lukymu (Stehlík Lukáš), jehož dva starší bráchové měli každý svou Amigu 1200. Chodili potají k nim domů (někdy místo tělocviku, někdy o hodině volna a někdy simulovali nemoc) a hráli hry (Cannon Folder, Worms, Hired Guns, Alien Breed...).

Jeden z Lukyho bratrů začal tvořit v Lightwave 3.5 a vytvořil naprosto nádherný budík. To byl zlom a Jack se rozhodl, že tohle musí mít a tohle musí umět. Zanedlouho, mu v roce 1996 umřel praděda a jeho rodina zdědili 30.000,-. To byla šance, překecal rodiče (nosil samé jedničky, uklízel, umýval nádobí, nosil nákupy) a koupil si z druhé ruky A1200 s 030/50 + 8 MB bez monitoru za 14000,-.

V té době pro něj neexistovala alternativa, protože PC znal jen ze školy (486 s Windows 3.11) a ty vypadaly v porovnání s A1200+B1230IV dost uboze. Díky Amiga Klubu Frýdlant a jeho aktivním členům Lukymu a Jerrymu se naučil začátky tvorby 3D grafiky, animace, programování webů a trochu se orientovat v operačním systému AmigaOS.

Během následujících let si k Amize (A1200) dokoupil spoustu dalších rozšíření, také vlastnil počítač Pegasos a nakonec i PC. Začal se pomalu zajímat o demoscénu a tvorbu dem. Připojil se ke demoscenním skupinám a také sám jednu malinkou založil. Rád navštěvuje demopárty a Amiga srazy a dokonce jednu párty i organizuje (Resetkání v Brně).
Looke Táborský Lukáš Hudba Praha 1977
taborsky lukasNarodil se v Rokycanech, ale v roce 1983 se přestěhovali do Příbrami. K počítačům se dostal už v roce 1987 – 1988, kdy k nim tehdejší přítel jeho mamky dovezl ZX Spectrum a na něm uviděl vůbec první hru, kterou byl Moon Alert. Na jaře 1989 jim mamka koupila domů Didaktik Gamu 89. O měsíc později pak kazeťák Eltu, protože do té doby neměli kazeťák s předzesilovačem a z něj nešly nahrávat data.

O rok později musel do nemocnice (krátce po přestěhovaní do Prahy dostal cukrovku) a vedle něj ležel člověk, který měl doma Amigu 500 a řekl mu o ní tolik, že po propuštění se na ní hned jel podívat. O dva roky později se mu podařilo přesvědčit mamku aby mu dala 15.000,- a jel si koupit vlastní Amigu 500+. Nejdřív hrál hry, ale pak objevil ProTracker a od té doby nad tímto kouskem softwaru strávil asi 70 % veškerého času s Amigou. Nakonec v průběhu šesti let vytvořil mnoho demokazet. Většina modulů byla rave, případně hardcore. Do roku 1997 si říkal "Space 8", poslední dva roky tvorby, než se na mnoho let začal "full-free-time" věnovat DJingu, tvořil kazety pod názvem Netherspace. Tento název se rozhodl používat i nyní, kdy se nakonec přece jen rozhodl se o své nejoblíbenější .mody podělit. V roce 1995 si koupil Amigu CD32 s Paravisionem SX1 a 4 MB SIMM. Ještě od druhého kamaráda koupil 60 MB harddisk a mel konečně pořádný počítač.

První rok po vystudovaní střední polygrafické školy šel pracovat do malého DTP studia, kde měli Macintosh Quadra 950. Do té doby takový počítač neviděl. Poději se dal na DJing, začal stavět a prodávat PC, čimž tuto platformu přijal jako počítač a musel uznat, že něco do sebe, až na ty nehorazné Windows to má...

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365