The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

ARTWAY

Skupina ArtWaY byla založena v roce 1993. Její součástí je také podskupina Amigans, která slouží jako vstupní líheň pro začínající zájemce o vstup do ArtWaY. Jako jedna z mála skupin reálně funguje dodnes. Od roku 2002 pravidelně pořádají v Tachově akci ArtWay, kterou pomalu nahrazuje Resetkání v Brně, kam se většina členů přestěhovala za prací.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Derrik Štekl Marek Organizátor Liberec -
stekl marek thOd roku 2006 byl jedním z hlavních organizátorů bustripu na akci BreakPoint. Do skupiny oficiálně přijat 22.02.2009 na akci Kompy 2009.
Factor6 Petřík Alan Hudba Mladá Boleslav 1976
factor6 thK počítačům se dostal v roce 1985, kdy jeho otec v Polsku koupil počítač Timex 2048 (klon ZX Spectra 48k). V té době bylo u nás nejvíce rozšířeno právě ZX Spectrum, takže nebyl problém sehnat programy na kazetách. Jako všichni ostatní, nejdříve se věnoval jen hraní her až o něco později se začal věnovat programování v BASICu.

Pokud bychom měli vyjmenovat všechny počítače, které vlastnil, byl by tento text na několik stránek. Zkráceně lze tedy říct, že v roce 1985 vlastnil Timex 2048, v roce 1992 koupil od kamaráda Commodore 64, který o rok později prodal a koupil si Amigu 500 (postupem doby vlastnil také A1200, A500+, A600 a A4000).

O další rok později si začal hrát s programem ProTracker 2.2 a začal se snažit tvořit hudbu. Ta se naštěstí jeho kamarádům líbila, tak se jí začal věnovat více. V roce 1996, když už byla situace kolem Amigy beznadějná, přešel na PC 386. Zde vytvořil několik modulů v programu ScreamTracker. V roce 1994 se začal aktivně věnovat scéně na ZX Spectrum. Společně se svým přítelem Tulebym tak založili vlastní scene skupinu nazvanou E.S.A. (Excellent Spectrum Aces). Factor6 si opět koupil ZX Spectrum a rozhodl se prodat Amigu. Na Amize používal ke své tvorbě programy Protracker a o něco později také Octamed a další. Na C64 používal několik programů, ale skončil u TFX editoru české produkce. Na ZX Spectru používál český program SQ-Tracker, který v poslední době vyměnil za crossplatformní Vortex Tracker II.

V roce 1997 odešel na civilní službu do Prahy, kde měl k dispozici také internet. Tam začal pokoukávat i po jiných scénách, třeba PC a taky Commodore 64. Po čase se stal členem C64 skupiny Anubis. Na Amiga scénu vstoupil až v roce 2000. Původně kontaktoval Láhveho, jestli by ho nevzal do skupiny Horizontal Lamerz, ale on v tu dobu rozjížděl velmi slibný projekt Reason a tak byl vzat tam. Vždy však tíhnul k osmibitům a atmosféra na Amiga scéně u nás se mu nelíbila. Nicméně ani tak jí neopustil a dodnes je členem skupiny ArtWaY. Ještě dnes má doma několik Amig a občas je zapíná (i když nyní spíše tvoří 4kanálové moduly v crossplatformním ProTrackeru 2.3 pro Windows/Mac). Díky Amize se tak alespoň dostal k trackerům, což využívá dodnes při své další tvorbě.

V průběhu let byl také aktivním členem skupin Anubis (C64), E.S.A. (ZX Spectrum), Horizontal Lamerz (Amiga), K3L (ZX Spectrum), Phantasy (ZX Spectrum /C64/Amiga), Raiders of the Lost Empire (C64). Dodnes je členem stále aktivních skupin ArtWaY (Amiga), Gemba Boys (ZX Spectrum) a Tropyx (C64). Za zmínku stojí také jeho hudba k demu Batman Forever (pokračování amigáckého Batman Vuelve od Batman Group) na platformě Amstrad CPC z roku 2011.

Dnes pracuje v IT odvětví. Pravidelně navštěvuje osmibitovou párty Forever na Slovensku a různé české retropočítačové akce, jako je např. ByteFest v Praze.
Fob (phoob) Štefek Petr Grafika Vsetín 1977
petr stefek thJeho prvním počítačem byl Didaktik Gama, který po nějaké době nahradila Amiga 500. Nakonec skončil s Amigou 1200. Na Amize nejvíce používal programy Deluxe Paint a Brilliance.

Jeho rozhodnutí prodat Amigu a ukončit svoje působení na scéně ovlivnila nakonec doba, kdy se na Amize už se nedalo dělat, vývoj se posunul a on našel práci v herním průmyslu. A tam bych s Amigou moc neuspěl. S Amigou tak postupem času přirozeně skončil a začal se věnovat grafice na PC.

Grafika jeho práci nakonec dost ovlivnila, dokonce i dnes má stále rád pixelart. Od roku 2000 pracoval jako grafik u firmy Pterodon na hrách Vietcong I. a Vietcong II. Po sedmi letech však Pterodon nakonec koupila firma Illusion Softworks, kde pracoval na zrušené hře Moscow Rhapsody. V roce 2009 však z firmy odešel, neb mu to prý už lezlo na mozek. Následující rok pracoval u firmy Blue Pixel, odkud nakonec sám odešel. Dnes žije v Brně a živí se jako grafik na volné noze.

Členem skupiny byl pouze v letech 2006 až 2007.
Jack-3D  Voňka Jan Coder, 3D grafika  Brno  1983
jack3d thNarodil se ve Frýdlantu. S Amigou se poprvé seznámil někdy kolem roku 1994 na gymnáziu. Vše to začalo díky Lukymu (Stehlík Lukáš), jehož dva starší bráchové měli každý svou Amigu 1200. Chodili potají k nim domů (někdy místo tělocviku, někdy o hodině volna a někdy simulovali nemoc) a hráli hry (Cannon Folder, Worms, Hired Guns, Alien Breed...). Jeden z Lukyho bratrů začal tvořit v Lightwave 3.5 a vytvořil naprosto nádherný budík. To byl zlom a Jack se rozhodl, že tohle musí mít a tohle musí umět. Zanedlouho, mu v roce 1996 umřel praděda a jeho rodina zdědila 30.000,-. To byla šance, přemluvil rodiče (nosil samé jedničky, uklízel, umýval nádobí, nosil nákupy) a koupil si z druhé ruky Amigu 1200 s turbokartou Blizzard 1230 IV 030/50 + 8 MB bez monitoru za 14.000,-.

V té době pro něj neexistovala alternativa, protože PC znal jen ze školy (486 s Windows 3.11) a ty vypadaly v porovnání s A1200 + B1230IV dost uboze. Díky Amiga Klubu Frýdlant a jeho aktivním členům Lukymu a Jerrymu se naučil začátky tvorby 3D grafiky, animace, programování webů a trochu se orientovat v operačním systému AmigaOS. Během následujících let si k Amize (A1200) dokoupil spoustu dalších rozšíření, také vlastnil počítač Pegasos a nakonec i PC. Začal se pomalu zajímat o demoscénu a tvorbu dem. Připojil se ke demoscenním skupinám a také sám jednu malinkou založil. Rád navštěvuje demopárty a Amiga srazy a dokonce jednu párty i organizuje (Resetkání v Brně).

Ze skupiny byl vyloučen v roce 2015 po vzájemné dohodě s Waynem, kterému se nelíbilo nejspíše to, že Jack-3D jako 3D grafik se stal nejaktivnějším coderem skupiny, který však tvořil dema jen na PC platformě. A to samozřejmě značně ovlivnilo produkci skupiny.
Jax - Webmaster Brno -
jaxKe skupině se přidal 30. června 2006 jako webmaster. Mladší bratr od Jack-3D.
KillJoy Kadlec Jiří Organizátor Brno 1985
jirka kadlec thInformace nejsou k dispozici.
Nooly (Nula) Nedvěd Vojtěch Hudba Kladno 1982
vojta nedved thO počítače se začal zajímat v roce 1992, kdy poprvé uviděl Atari 800XE. Jeho první počítač bylo obyčelné PC, na kterém hrál nějdříve jen hry, ale zanedlouho ho zaujala hudba v modulech. V té době měl doma pouze PC 286 s PC beeperem. Až o tři roky později, v roce 1995 dostal svůj první tetramusic editor a o rok později přešel na FastTracker 2. Ten ke své tvorbě používal daleko nejdéle, ale nevyhnul se ani dalším - TetraMed, DigiTrekker, Scream Tracker 3, Impulse Tracker 2, Adlib Tracker II a mnoho dalších...

Kromě Marshals byl také členem skupin Terror Opera, Dawning, Broncs a Downtown. V součastnosti vlastní Amigu 500 a Amigu 1200. Od roku 2005 pracuje jako analytik u Všeobecné zdravotní pojišťovny.
Wayne Kadlec Václav Leader, coder, organizátor Brno -
wayne thInformace nejsou k dispozici.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365