The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

BOHEMA

Začátky skupiny Bohema se začaly psát někdy v roce 1992, o rok později, kdy si Tomáš Balon pořídil Amigu 500. Nejdříve si na ní pouze hrál, ale postupem času se mu zalíbil program Deluxe Paint a tak začal dle různých předloh malovat obrázky. Ať už to byl Terminátor nebo Freddy Krueger, vypadlo to moc pěkně.

Čas od času jej začal navštěvovat Holyna společně s Vláďou Nejedlým, který rád skládal hudbu na svých elektronických klávesách Yamaha. Ten si posléze pořídil vlastní Amigu, aby mohl skládat hudbu pěkně v modulech.

Netrvalo dlouho a Tomáš Balon se s Vláďou Nejedlým dali dohromady a vymysleli si své přezdívky. Tomáš Balon si zvolil přezdívku Tomba a Vláďa Nejedlý si začal říkat dr.Walter podle dr. Awesoma ze skupiny Crusaders. Byl totiž naprosto unešen z jejich musicdisku Bacteria. Časem k sobě přijali ještě Jirku Placatku, programátora ve strojovém kódu, který si říkal Mr. Youza.

Tito tři společně založili skupinu a nazvali jí Bohema. Tehdy mezi lety 1991 až 1992 bylo velice oblíbené demo Budbrain megademo 2 od skupiny Budbrain, které mělo vliv na jejich pozdější tvorbu (Decay) a tak se rozhodli udělat svůj první demo pokus, který nazvali Amiga Smile. Hudbu, modul nazvaný Experience a mramorový ekvalizer dodal dr. Walter, grafiku smějící se Amigy a obrázek Freda Kruegera namaloval Tomba a celý kód je prací Mr. Youzy. Demo bylo napsáno na Amize 500. Za zmínku ještě stojí, že toto první demo vydala kladenská část Bohemy.

Na jaře roku 1993 se konalo jedno z nejlegendárnějších Resetkání v Brně, na kterém se objevila kompletní Bohema, včetně pražské části (Roxton – Daniel Rott, Crash – Jindra Němec). Na této akci vypustili své druhé demo DECAY, jako nostalgickou vzpomínku na rozdělení Československa o čemž nás přesvědčí hned úvodní animace dema spolu s nejprofláknutější hudbou Aurora. Pak následuje klasický scroll text, anglicky, vůbec nechápu proč, když jsme Češi, ale tehdy si na tom naše scéna docela zakládala. Na hlavní obrazovce zběsile rotují v po příšerných drahách a sem tam probleskne animace od TOMBY, jako třešnička na dortu se objeví ve scroll textu zmínka o novém diskmagu Phaser, který bude Bohema brzy vydávat, nicméně realita je trošičku odlišnější, diskmag totiž nikdy nevyjde.

Pár měsíců po jarním resetkání se koná další, podzimní a Bohema publikuje jedno ze svých nejlepších dem a tím je dozajista ČT1, se kterým vyhrává demosoutěž, konanou tamtéž. A proč vyhrává? No protože má bezvadný nápad, ne nadarmo se jmenuje ČT1. V úvodu dema totiž můžeme spatřit klasické logo naší veřejnoprávní televize a přes něj přeletí trojrozměrná kostka, přesně, tak jak tomu bylo v roce 1993 u naší televize, pak následuje výběr jazyka ve kterém demo poběží. Následuje animace od Tomby s modrou kulatou věcí, které narostou očička a ta věc nám řekne hlášku, kterou jsem použil v úvodu článku, následuje pak pád loga Bohemy na tu modrou kulatou věc a demo se rozjíždí, jak jinak, než že ve spodní části obrazovky běží scroll text, uprostřed jede jakoby do dáli nápis Bohema a nad tím rotují trojrozměrné objekty. Jak se dozvídáme ze scroll textu, tak kodersky má demo na svědomí Roxton, Crash byl totiž liný, grafiku vytvářel Tomba a pomáhal mu s ní Radek Čermák aka Master Crank a hudbu jak jinak, složil dr. Walter. Čas od času na diváka problikne logo ČT1 v levém horním rohu obrazovky, takže to vypadá tak nějak jako vysílání naší veřejnoprávní televize. Nesmím zapomenou také na Turba, který vyrenderoval nápis Bohema Try It, na tehdejší dobu celkem obstojný, nedovedu si představit jak dlouho se mu jeho dílko počítalo na Amize A500, asi hodně dlouho. Po fractalových objektech a dalších vymoženostech následuje finální scroll text s pozdravy na pozadí je vyobrazen prales z Jurského Parku od Master Cranka.

Bohema se nakonec rozpadla ale její silné jádro a několik dalších lidí zformovalo skupinu Agony.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Crash Němec Jindřich Coder Praha -
jindrich nemec thZakládající člen skupin Bohema a Agony, spoluzakladatel časopisu Atlantida News (Amiga Review), bývalý coder, později hudebník na PC. Byl jedním z omezeného počtu tvůrčích postav české scény. I v pozdější době se stále věnoval programování, zkoušel i C pod Unixem. V roce 1996 prodal Amigu a přešel na PC. Nakonec zjistil, že jej ze všeho nejvíc baví hudba a tak začal skládat. V tomto období dokonce nepřímo tvořil pro Českou televizi znělky. Nakonec však zjistil, že ničím kreativním se nedá živit a začal se věnovat něčemu jinému. Muzika mu však vydržela až dodnes.
Tomba Balon Tomáš Grafika Nové Strašecí 1973
balon tomas thFamózní grafik pracující na Amize 500. Nakonec od kreslení upustil, protože mu začala scházet inspirace a motivace. Jeho prvním počítačem se v roce 1987 stalo Atari 800XE, kterou v roce 1991 nahradila Amiga 500, kterou si koupil od svého kamaráda Františka Fuky. V roce 1994 si pořídil Amigu 1200. O dva roky později, v roce 1996 už přešel nevyhnutelně na PC (Pentium 120 + 3DFX). V roce 1997 si pořídil ještě Amigu 4000.

Ke scéně ho přivedl Dr.Walter (Vladimír Nejedlý), když si k němu chodil kopírovat hry. Nejvíce pracoval v programech Personal Paint a Deluxe Paint IV. Nakreslit jeden ze svých obrázků mu trvalo přibližně 14 dní až měsíc, denně 3 hodiny (inspiraci čerpal hlavně z časopisů).

Jeho působení na scéně nakonec i trochu ovlivnilo i to co dělal později. V roce 1995 nastoupil nejdříve k PČR (protože na pracáku se mu moc nelíbilo). Ale vždy chtěl dělat grafiku profesionálně, bohužel byl v té době trend všude dělat tu hnusnou 3D grafiku. Pokoušel se ještě vytvořit dungeon na Amigu, později na PC a PocketPC. Bohužel neúspěšně. Nakonec v roce 2008 skončil u policie a začal dělat grafika u firmy NOSTROMO, kde tvořil grafiku do her na mobilní telefony (tehdy ještě tlačítkové - běžné rozlišení max. 240x320px). Výsledek je asi 10 her – Pat & Mat, TMNT, TMNT 2, Jen počkej, Button Thief, Tom Atom, nedokončený Garfield FF, atd. Po roce a půl šla firma (světová finanční krize) do kytek a tak nastoupil zpátky k PČR. Dnes už na scéně není aktivní vůbec a na své působení v ní vzpomíná už jen nostalgicky. Za to nejlepší ze svých prací považuje obrázek Arnie. Mimo scénu pak nedokončenou hru Garfield FF (grafiku nemůže poskytnout vzhledem k autorským právům, které má firma NOSTROMO).

Prodat Amigu a ukončit jeho působení na scéně nakonec v roce 1995 rozhodlo hlavně zklamání z vývoje (spíše z nevývoje) firmy Commodore, vojna a osobní život... Nicméně i dnes má doma stále ještě Amigu 500 i Amigu 1200.
Roxton Root Daniel Coder Praha -
daniel root thNejlepší coder Bohemy, pracoval u jedné firmy jako programátor v Delphi. Později propadl vodáctví. Pravidelně jezdí na vodu a jinak se realizuje tím, že staví na chatě velkou loď z lahví od Dobré vody.
Mr.Youza Placatka Jiří Coder Praha -
emptyPracuje v komerčním nahrávacím studiu Vintage v Praze – Průhonicích.
Dr.Walter Nejedlý Vladimír Hudba Kladno 1975
nejedly vladimir thV roce 1993 si koupil PC v USA, kde byl na prázdninách. To nakonec vedlo k jeho rozhodnutí prodat Amigu, ale i nadále zůstal členem skupiny. Později pracoval v nahrávacím studiu Vintage v Praze – Průhonicích.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365