The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

HARVESTER

Skupinu Harvester založili 1. června 1999 dva kamarádi - AGASlayer a X-Type, kteří se již znali z předchozího působení ve skupině Proximall. Tam však brzy pochopili, že se v ní nic nového neděje a že jsou oba velice dobře sehraní a mají chuť něco tvořit. V tuto dobu se neznali osobně a veškerá komunikace probíhala skrze IRC. Tam se také zrodila myšlenka, že vytvoří zcela novou skupinu. Po pár e-mailech se oba dohodli na názvu Harvester. AGASlayer se stal koordinátorem české sekce a X-Type sekce polské. Hned na začátku každý přivedl do skupiny několik svých přátel. X-TYPE přivedl Arneeho a Cromaxe, AGASlayer zase RedRose, TommyGuna a Speedyho.

Skupina se dlouhou dobu potýkala s problémem nalezení vlastního kodera. Nakonec jim podal pomocnou ruku Sachy a Emers. Sachy pomohl vytvořit první demo Overt Enemy, které získalo na párty Apocalypse'99 třetí místo. Emers pomohl naprogramovat 64kb intro, které se na párty Satellite'99 umístilo také na třetím místě. Juen vytvořil 4kb intro Radial Blur, ktere se na party Apocalypse2000 umistilo na třetím mistě.

Skupina byla oficiálně rozpuštěna přesně po dvou letech, 1. června 2001.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jméno
FunkceMěstoRočník
AGASlayer Kristen Boleslav Leader, organizátor, swaper Havířov 1977
agaslayer thNarodil se v roce 1977 v Havířově. Občanství má české, národnost polskou a příjmení pochází ze Švédska, kde má vzdálenou rodinu. K počítačům se dostal přes svého bratrance, u kterého poprvé viděl PMD-85, na kterém hrál hry. A jelikož už tenkrát měl spoustu koníčků, nedokázal si našetřit na vlastní počítač. Pak ještě kdysi na základní škole s kamarádem instalovali Maťo a zde začaly jeho první pořádné krůčky s počítači. Jeho soused měl C64 a sousedka Atari 800, které občas navštěvoval. Hráli různé hry a společně dolámali desítky joysticků. Pak náhle soused prodal C64 s tím, že bude mít něco lepšího. Jeho otec mu přivezl z Německa Amigu 500 z přídavnou pamětí a hodinami. Poprvé tak viděl Amigu 500 jak na ní kamarád skládal nějaký modul. Seděl a žasl, jak to může fungovat. A pak to zase začalo. Spousta her a nesmělé pokusy v kreslení. Dokázal hrát SWOS i celý den. Jeho bratranec si potom koupil Amigu 600 a nastaly velké výlety za bratrancem a hraní SWOSu. Když si pak ale jiný kamarád koupil Amigu 1200, byl už naprosto rozhodnutý. Koupil si svůj první počítač! A tak mu děda jednoho dne dal peníze a hned si jel koupit A1200. Koupil jí úplně čistou, bez pevného disku s hodně disketami. Celou noc jen hrál a testoval. Začalo pak období velké výměny stovek disket. Týden po její zakoupení mu bohužel zemřel dědeček, který mu jí vlastně koupil. Na Amize hodně hrál, jeho oblíbenou hrou byl SWOS, bavil se s 3D grafikou. Rád psal články, psal pro skvělý polský časopis MAGAZYN AMIGA a později i pro dva nejlepší české diskmagy AmigaCS a Top Secret. Mezi jeho koníčky, kromě Amigy, patřila tvrdá hudba, hlavně Thrash a Death Metal. Podle jeho přezdívky je jasné, že se jednalo o Slayer. Rád sportoval, hlavně hrál tenis, badminton, floorball a fotbal. Pasivně sledoval hokej, hlavně HC Havířov a v NHL fandil New Jersey DEVILS.

Maturitu dělal na střední průmyslové škole v oboru strojní v Karviné. S PiosOne se seznámil až při studiu na Vysoké Škole Báňské v Ostravě (fakulta strojní a obor robotizace). Znali se sice již od vidění z průmyslovky, kde měli společný tělocvik (stejný ročník, ale jiná třída). V té době však ještě nevěděli, že jsou oba Amigisté. V době kdy se o sobě dozvěděli, pracoval již PiosOne jako správce sítě na Městském úřadu v Bohumíně. Následovalo studium na Vysoké Škole Báňské v Ostravě, fakulta strojní a obor robotizace.

Před založením skupiny Harvester byl členem skupiny Dreamtek, kde plnil funkci swappera a text writera. Zároveň byl členem polských skupin Proximall a NIEROBY. Postupem let se stal častým přispěvatelem do papírových časopisů Magazyn Amiga (PL), Amiga Computer Studio (PL), pak pro Amiga Review (CZ). Jeho texty se však objevily i v diskmazích AmigaCS, TopSecret, Taboo (PL), Exit, Beret (PL) a vlastních projektů jako TWISTER a AmiCon (AmigaContinued...).

Kdysi používal jako přezdívku jen Slayer, teda vlastním jménem James Dave Slayer, ale pak se snažil skloubit Amigu a Slayer dohromady. Při jedné školní chlastačce ho napadlo AGASlayer. Když s ním dělali interview pro rádio, kde povídal o Amize, tak první otázka byla, proč AGASlayer? Vždy používal tato vysvětlení: verze A - AGA = AMIGA a SLAYER = jeho oblíbená skupina, verze B - AGA = jeho kdysi milovaná holka (squaw) a SLAYER = vražedník, zabiják. Ale pravda je tam někde uprostřed.

Dodnes žije v Havířově. Pracuje v Karviné jako zaměstnanec státní zprávy.
Holdys Holdas Boguslaw Text, hudba Polsko -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Juen Nowak Pawel Coder, grafika, hudba Krakov, Polsko 1983
emptyByl členem skupin Appendix (APX - APD), Cefalon, CTM, Dark Team, Harvester (HVR), Layout (LOT), Nah-Kolor (NAH). Zároveň je programátorem hry Tanks Furry.
MOT Pavlík Tomáš Grafika - -
emptyNakonec skupinu sám opustil.
RedRose Przybyla Tomáš Grafika Havířov 1974
redrose thK počítačům se poprvé dostal už v sedmé třídě na základní škole, kde mu ukázali počítač IQ 151 a později ještě Didaktik Gama. Při studiu na střední škole už měl doma Sinclair ZX Spectrum, ale pouze krátce, dva nebo tři měsíce. Následovalo Atari 800XL, které se mu po čase také odporoučelo do křemíkového nebe. Jeho nástupcem se stala Amiga 600 (Apolo 620/25 MHz, 8MB RAM, 1.2GB HDD), kterou nakonec nahradila Amiga 1200.

V současné době pracuje jako technik na Dole ČSM, bydlí v Havířově. Hrál si často s grafikou, sílu ukázal při psaní článků, začínal pro papírový Fénix, pak jej AGASlayer přetáhnul do redakce Amiga Review. Jeho hlavní zásluhou vznikl později i AmiCon (byl to neúnavný motor a chrlič nápadů a článků). Momentálně se věnuje synovi, opravuje a skládá počítače a na hry už nemá čas. K jeho koníčkům patří i hudba (hlavní je skupina Guns 'N! Roses), filmy, hry a chat. Jeho jedinou a domovskou skupinou je Harvester, pořádal několik lokálních party InterFace. Odborník na hodně věci, ale narozdíl od jiných jim rozumí.
Speedy Jankovič Robert Grafika Bílovec 1977
emptyK počítačům se dostal poprvé někdy kolem roku 1984 - 1985, kdy poprvé uviděl Atari a na něm hrál nějaké lodě, tenis... Ale nějak moc ho to tehdy nenadchlo, ale drápek byl zaseknut. O něco později pak byl na škole spuštěn kroužek počítačů a tam byly skvosty jako PMD a spol. To už jej bavilo více, ale dovršeno bylo až na učilišti, kde se dostal ke Consolu se zeleným monitorem, na kterém vytvořil svůj první program, který si vytiskl na jehličkové tiskárně (ten opatroval jak rodinou bibli). A bylo vymalováno, prostě chtěl svůj počítač a tak mu otec na vánoce dovezl vlastní Commodore C64 (s datasetem, dvěma cartridgemi a joysticky). Nakonec si doma ještě vybojoval disketovku (protože kazety byly fakt špatné), kterou si následně sám koupil v úplně první Alfě i koupil.

Jeho první a vlastně jediná Amiga byla Amiga 1200 Dynamite Pack, kterou postupem času rozšířil o veškeré v té době běžné příslušenství až nakonec skončila v toweru, protože ten bordel na stole byl už neúnosný... Nicméně rukama mu prošly mnohé kousky, protože jeho kamarád s nimi vcelku živě obchodoval a tak je různě testoval, instaloval soft a dělal (pokud to uměl) i drobné opravy.

Do skupiny jej naverboval AGASlayer. Za své práce povařuje za nejlepší asi logo skupiny Harvester a některé poslední obrázky a koláže. Na Amigu a vše kolem ní vlastně nikdy nezapomněl a vzpomíná pořád. Byla to pro něj neuvěřitelně kreativní doba spojená s perfektní partou v jejich skupině. Neskutečně zábavy, večírky, párty - na tohle člověk prostě nemůže jen tak zapomenout. Scénu opustil někdy v roce 2000, kdy nastoupil do zaměstnání. Najednou se před ním otevřel svět 3D modelování a programování a na Amize tohle prostě nešlo. Kreativní tvorbu na Amize vymněnil za fotografii, které se věnuje dodnes. Definitivně s Amigou skončil až v roce 2002, kdy jej naplno pohltil svět 3D modelování, hraní dosud nepoznaných her a hlavně focení kterému věnoval všechen volný čas. Ovšem léta s Amigou jsou pro něj mimo rodinu to nejlepší, co kdy zažil a nedokáže si představit nic, co by to mohlo trumfnout :o) Dnes Amigu nezapíná ani formou emulace, jelikož počítačů má nad hlavu z práce a raději si večer sedne k PC a hraje jen Diablo a nebo dělá na fotkách.

Jeho působení na scéně sice přímo neovlivnilo jeho další zaměstnání, ale tím že měl dostatek znalostí o počítačích mu pomohlo získat a bez problému se orientovat v nové práci. Dnes pracuje jako programátor CNC strojů.
Stefkos Pawel Stefanski Grafika, coder Ostrołęka, Polsko 1981
stefkos thS Amigou se prvně setkal přibližně v roce 1990, kdy chodil ke svému kamarádovi hrát na Amize 500. Přibližně v roce 1992 dostal od rodičů svou vlastní Amigu 1200, na kterou si velice rychle zvykl a dále jí rozšiřoval až do roku 2001. Na začátku na ní jen jako většina ostatních jen hrál hry (Cannon Fodder, UFO, Civilisation nebo SuperFrog).

Přibližně v roce 1997 se poprvé setkal s lidmi, kteří na Amize něco i tvořili. A právě díky nim se nakonec začal zajímat o programování. A už o rok později už uměl programovat v programovacím jazyce AMOS, ale bohužel žádná z těchto produkcí nikdy neviděla denní světlo. V roce 2000 začal programovat aplikace pro MorphOS, čehož si zanedlouho všiml i MorphOS Team, který mu nabídl možnost spolupráce na vývoji systému MorphOS. Firma Genesi mu poskytla potřebný hardware pro vývoj (Pegasos G3/600Mhz).

V roce 1999 se stal členem skupiny Harvester. O tři roky později, v roce 2002 se díky svým zájmem o programování 3D grafiky stal také členem skupiny Nah-Kolor. V současné době je členem MorphOS Teamu a velice aktivním programátorem na MorphOS scéně. Vytvořil např. programy MiniShowPicture, Gallerius, Teksturator, Animator, Titler a Image Mapper. Také vytvořil mnoho portů aplikací z linuxu pro MorphOS. Dnes je majitelem vlastní firmy Robbit Pawel Stefanski a podílí se na vývoji FriendOS.
TommyGun Zdražil Tomáš Grafika Havířov -
tomas zdrazil thPůvodně použival přezdívky jako Ivan, Malý Ivan (vzhledem k výšce) ale postupem času mu ostatní začali říkat Tommy. Když pak často hráli na Amize různé hry, zjistili, že Tommy je moc známé a tak hledali něco jiného. A tak si vzpomněl na hru TommyGun, která nemá nic společného s Tommym. Nakonec skupinu sám opustil.

Dnes pracuje jako programátor u německé firmy 4c.media.
TragiC Kocur Jiří Coder CZ -
emptyInformace nejsou k dispozici.
X-Type Tomasz Zalega Leader, hudba Warszawa, Polsko 1978
x type thV současné době pracuje pro soukromou televizi TVN24 (něco jako u nás ČT24), kde se stará o grafiku a titulky.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365