The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

PICI (Píčí)

Skupinu Píčí (název byl recesí) společně založili někdy v roce 1991 dva kamarádi - Buh (Vladislav Dvořák) a SirDan (Dan Seknička) u něj v bytě. Název znamená chlapíci, co pijou pivo. Rozhodně neplést si s kundama ;)

Hned v prvních demech bylo hodně patrné, že skupina postrádá schopné grafiky, což ji degradovalo za tehdy nejlepší skupinu - Bohemu. Funkci grafika tak zastával Buh, který byl nucen pracovat s DPaintem. Mezitím však zahájili spolupráci s Beenou (Vladař Karel) a Hamounem / Flipperem (Zikmund Tomáš) ze skupiny Slimmers. Následně se ke skupině přidali dva hudebníci - Chaos (Jan Mocňák) a Tracker (Patrik Foque). Netrvalo dlouho a skupina vypustila své první demo Introduction.

Této skupině se jako jedné z mála podařilo zapsat do povědomí západní Amiga scény. Skupina PICI jako první v našem státě předvedla vysokou kóderskou techniku - první opravdu solidní vektorové demo z východního postkomunistického bloku pocházelo právě od ní. K pomalému rozkladu skupiny se začalo schylovat v průběhu roku 1995. K oficiálnímu zániku však došlo až v roce 1996.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Buh Dvořák Vladimír Coder Liberec 1972
emptyK počítačům se poprvé dostal v roce 1983, tehdy ještě na škole v kroužku programování na počítači SAPI 1. Jeho prvním počítačem byl Sharp MZ800. K Amize se dostal až v roce 1991, kdy získal svou první Amigu 500. Tu za nějaký čas vystřídala Amiga 1200.

Už o rok později, se na podzimním Resetkání 92 dostal ke scéně a stal se coderem skupiny. Ke scéně ho přivedla hlavně zvědavost, jak to všechno uvnitř Amigy funguje. A pak také lidi jako SirDan, Beena a další. Nejvíce pracoval v ASMOne.

Rozhodnutí prodat Amigu a opustit scénu padlo v roce 1996, na druháku při studiu vysoké školy (ČVUT FEL), kde se začalo kalit o 106 a na Amigu už nebyl čas. I když už dnes není na scéně nijak aktivní, působení na scéně mu dalo hlavně pořádný elán a slušný základ do programování. Svou činnost jako codera uplatnil nakonec i ve svém zaměstnání, kdy se živí stále jako programátor v linuxu. Jinak ho baví amatérská astronomie a astrofyzika.
Chaos Mocňák Jan Hudba Liberec 1976
jan mocnak thS počítačema začínal ve svých 13 letech, kdy byl zarytý fanoušek C64 - stejně jako SirDan. U C64 se v podstatě poznali a Chaos na něm složil své první songy. Pak si však SirDan koupil Amigu 500 a Chaos ho zanedlouho následoval také. Bylo to někdy kolem jeho 15 let. A pak už o jelo… SirDan začal kódovat dema a Chaos mu k tomu v ProTrackeru (následně v Octamedu) dělal "šílenou" hudbu. Toto vše mu nakonec dalo základ k jeho současnému povolání (podnikání), kterým je skládání hudby, video postprodukce, grafický design atd… Takže v oblasti multimedií zůstal už na vždy.

Amigu opustil někdy kolem svých 20 let, jelikož si založil rodinu a na Amigu už nebyl čas. Navíc už kolem něj nikdo jiný Amigu nevlastnil, protože všichni postupně přešli na PC, což mělo své kouzlo a stará dobrá Amiga 1200 šla do světa. Občas si ale z nostalgie nainstaluje WinUAE a i slza ukápne :)
Cracknel Preclík Jakub Hudba, grafika Praha 1973
preclik jakub thK počítačům se vůbec poprvé dostal na střední škole, kde zůstal za trest po škole zamknutý v počítačové učebně společně s Ondřejem Thurzem (Turbo / Agony), obsahující jedno PMD-85 a několik IQ 151. Jeho prvním počítačem bylo Atari 130XE s kazeťákem a monitorem Šilelis 402D. V roce 1991 si pořídil už svojí první Amigu 500 s 0.5MB RAM navíc za 1.200,- Kč od Františka Fuky. Krátce na to si pořídil ještě modem a následně i 20MB 2,5" HDD s řadičem za 7000,- Kč. O něco později dostal od Tomáše Schela darem CDTV, včetně originální černé myši, klávesnice a dálkového ovladače. Tu nakonec v roce 2009 prodal za 500,- Kč známému Michalovi Rybkovi (provozovateli Alza Muzeum).

Ke scéně se dostal celkem zajímavým způsobem. Přibližně v roce 1993 balil zboží v prvním JRC krámku na Strahově, kde mu kamarád prodal Amigu 1200 za 15.500,- Kč se zárukou a na dotaz kde je sranda řekl: na koleji osmičce, kotec 40x, jsou to Piči. Do samotné skupiny pak vstoupil až na jarním Resetkání '94. Crash o něm kdysi prohlásil, že se jednalo o výjimečnou osobnost. Měl prý literární a přirozeně geniální hudební talent. Nejvíce tvořil v programech Deluxe Paint a Protracker.

Za to nejlepší, co vytvořil považuje moduly trafika a zamilovaná. Ty vyhrály dvě po sobě jdoucí Resetkání. Trixie byl proti Trafice, že je to bez nápadu. Měl sice pravdu, ale je to chytlavé. Má rád také demo - topaz font do musicdisku Personal Collection.

Amigu nikdy neprodal, ale bohužel jí potkal nešťastný osud. Když se v roce 2009 stěhoval, rozhodl se jí vyhodit a rozmlátil jí svým gramofonem, aby se vešla do krabice se šrotem. Na tenhle okamžik není moc hrdý, ale jen si ulehčoval stěhování. Dnes soukromě podniká v IT oblasti a mezi jeho koníčky patří 3D tisk, programování, točení a střih videa a hlavně poflakování a spánek ;)
Helmut Czyz Česlav Coder Hodslavice 1973
ceslav czyz thDnes žije v městě Tromsø (Norsko). Pracuje u firmy J.M.Hansen AS.
Lunchie Čizek Vladimír Coder - -
cizek vlada thV roce 1994 odešel ze skupiny a přidal se ke skupině Magic Birds. Dnes žije v Seatle, stát San Francisco (USA).
Sid - Grafika - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
SirDan Seknička Daniel Coder Liberec -
emptyV roce 1995 byl Sir Dan opět vyhozen ze školy a s Ventorem začal pracovat na nové hře. V roce 1996 odešel ze školy a začal pracovat. V podstatě to znamenalo konec skupiny PICI.

V současné době už pár let žije v Praze jako programátor u nějaké velké firmy.
Tracker Patrik Fouque Hudba Liberec -
emptyV současné době pracuje jako informatik u společnosti FairPlay v Libereci.
Ventor Celizna Tomáš Grafika Přelouč 1977
celizna tomas thK počítačům se poprvé dostal v roce 1986, kdy jeho kamarád dostal od rodičů ZX Spectrum. Spustu času tehdy strávili hraním her. Svůj vlastní počítač dostal až v osmé třídě. Bylo to Atari 800XE, které po roce prodal a pořídil si Amigu 500. Stejně jako všichni ostatní se na ní věnoval hlavně hraní her. O rok později se však začal trochu více začal věnovat grafice (učil se podle článků Jofy a Human Factora v GURU). Společně s kamarádem vystupujícím pod přezdívkou JFK si o něco později založili vlastní skupinu Exorcist a kreslili si jen tak pro radost.

Na jednom z Resetkání se však seznámili s členy skupiny Division a za nedlouho začali společně pracovat na demu Morbid Vision (v té době vystupoval ještě pod přezdívkou Tom). Ke skupině PICI se přidal přibližně v roce 1993, kdy začal zároveň vystupovat pod svou novou přezdívkou Ventor. Bylo to na výzvu v demu Vibration, že tato skupina hledá grafika. Nakonec se připojil ke skupině Vectors.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365