The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

VECTORS

Po skupině Antik se jednalo o druhou nejstarší skupinu na československé scéně. V roce 1990 jí založili bratři Jofa (Jan Petkov) a Human Factor (Marek Petkov). Do té doby byli pouze herní maniaci, kteří se začali pomalu poohlížet po demech zahraničních skupin. Postupem času jim začalo vadit, že se na ně mohou pouze dívat a proto se rozhodli, že to změní.

Jofa (Jan Petkov) se na 14 dní začetl do příruček a Human Factor (Marek Petkov)se začal zajímat o grafiku a bádal, kde sehnat hudbu do svých produkcí. A právě někdy v tuto dobu se v Opavě vyskytl Miloš Rohovský, z kterého se posléze vyklubal Mr. Následně se externistou stal ještě STAR, který to však se svou činností nehnal moc do extrémů. A tak oficiálně vznikla skupina Vectors.

Vectors vypustili své první demo spíše z recese a k dokonalosti mělo ještě hodně daleko. V té době byla skupina Antik stále ještě neaktivní a Vectors o ní vůbec nevěděli. Proto se domnívali, že jsou první a jedinou skupinou na české scéně. Postupem času se tvorba této skupiny rozrůstala a když pochopili jak by mělo vypadat slušnější demo, tak světlo světa spatřilo demo Sahara. Na přelomu let 1990 a 1991, čtyři měsíce od založení skupiny, byl dokončen jejich první rozsáhlejší projekt - musicdisk X-Sound. Po tomto musicdisku začali pracovat na svém prvním megademu, na jehož výrobu však nebyl čas. Bylo tak pouze vymyšleno a zdokumentováno.

Později navázal Human Factor (Marek Petkov)kontakty s několika dalšími zahraničními skupinami (Crusaders, Tristar/Red Sector, D-Tect a Quartet Inc.) a dokonce i se skupinou Antik, v které už zůstal pouze Bedny. V tomto období už začala být tvorba skupiny Vectors spíše sporadická a zaměřila se hlavně na intra a malé dema jako Fuck Tronik, Way Throught The Universe, Sinintro, Copper Intro atd.. V této době také osobně poznali skupiny Tronik, Andromeda (Ariola) a českou část GURU Teamu.

Posléze rozšířil jejich řady programátora Fire. Hlavní hudebník MR. (Miloš Rohovský) prodal svou Amigu a koupil si Atari ST. V roce 1992 spolupracoval Human Factor společně s Firem na demu No Idea a v únoru byl dokončen dvojdiskový musicdisk vytvořený ve spolupráci se skupinou Antik nazvaný Sonic Vision.

Pokud nebudeme počítat krátké znovuzrození kolem Exitu č. 10 a dema TEN, tak Vectors oficiálně ukončili svou činnost v roce 1996, kdy velká část skupiny přešla do nově vytvořeného uskupení PSEUDOS, které se věnovalo komerční tvorbě her pro Amigu a PC.

Důvodem rozpadu byl částečně Pseudos, částečně takové znechucení vývojem kolem Amigy. Human Factor prostě přestal věřit, že se po pádu Commodore něco změní.

Činnost skupiny Vectors byla částečně obnovena až v září 1998, kdy vedení skupiny převzal Trixie. Ke skupině se později připojil ještě Defor (Division), Ventor (Pici) a Spider. Vytvořil se nový web, speciální desáté číslo Exitu a malé produkce od Zeleného – nového aktivního kodera a v roce 1999 i první zatím opatrný vstup zpátky na scénu – na Fiasku bylo představeno crazy-demo “Wten czas na wschodzie”. Taková blbůstka pro radost Jofy a všech zúčastněných. S plnou parádou se pak na to vlítlo následující rok. Na Apocalypse se představilo 64kB intro “Ten”, kterým skupina oslavila desetiletí své existence. A v létě na Fiasku pak PC demo “UpUp”.

Už tehdy však tušili, že už nic dalšího nebude. Čas od času se pak v následujících letech sešli a řekli si nápady a jaké by to bylo fajn, dát zase něco dohromady. V září 1998 se v Opavě konalo poslední intérní setkání skupiny nazvané "Vectors Development Meeting".

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
GEO (A.C.E.) - Coder - -
emptyPůvodně vystupoval pod přezdívkou GEO. Udělal několik inter do GURU soutěže a naverbovali ho Vectors, kde si změnil přezdívku na A.C.E. Nakonec byl vyhozen pro neaktivitu.
Defor Fědor Martin Coder Havířov 1974
fedor martin thPrvní Amigu 500 si pořídil přibližně v roce 1991. Před tím byl zapřisáhlý atarista a tak přejít na Commodore byl pro něj akt čistě hereze z vypočítavosti (STčko byla proti Amize sračka). Programování jako takovému se začal věnovat již ve svých 13 letech, o dva roky později v čistém assembleru. Netrvalo dlouho a zbláznil se do dem. Proto se taky začal zajímat jak je dělat. V té době byli pro něj bohové lidé z Guru Teamu a Vectors (Jofa, Human Factor…).

Po rozpadu Division krátce pracoval s Human Factorem (Vectors) na jeho projektu Pseudos. Zde spolupracoval na arcanoid-klonu pod názvem BALL!. Hra se dostala do fáze jednoduchého prototypu, ale vývoj byl velmi pomalý. Z častí i kvůli náročnosti grafiky a animací (nebylo asi v silách jednoho člověka to celé umalovat) a i velkého perfekcionalismu. To jim vydrželo přibližně rok. Jednu zverzí potom poslali do firmy Vulcan Software, jestli by neměli zájem. Bohužel neměli. Defor později Ball! mírně reinkarnoval a udělal jeho hires verzi, která běžela v "monstrózním" rozlišení 640x480 na AGA čipech.

S Vectors pak byl v častějším kontaktu, protože se často potkávali v Brně na studiích (Jofa, Snappy a Trixie). To všechno vyvrcholilo někdy na konci roku 1999, kdy se Defor stal oficiálně členem Vectors a pod vedením Trixieho tak začala krátká a taky poslední epizoda jeho “scenerského života”. Amigu prodal někdy po Apocalypse a intru “Ten”. Za utržené peníze si koupil své první PC. Dnes si už nepouěští ani WinUAE.

Vystudoval VUT v Brně - informatiku na elektrofakultě (dnes fakulta informatiky), jako inženýr a později i doktor. V rámci postgraduálu (později i jako zaměstnanec) na stejné škole dokonce i několik let učil. Jelikož ale studenty ze srdce nenáviděl (dost problém u pedagogické profese), tak šel dělat něco pořádného a nastoupil jako programátor u Illusion Softworks. Tam vydržel přibližně šest let, než firmu koupili Američani, přejmenovali jí na 2k Czech, zrušili slibně vypadající projekt a udělali z toho továrnu na jednu hru. Proto odešel s celým týmem a společně vytvořili pod anglickým majitelem Kuju Entertainment studio Vatra Games. Nyní pracuje na dvou hrách současně a stále programuje vše, co nějak souvisí s animacemi.

Má dvě děti, manželku a byt pět minut od práce v Brně.
Fire - Coder, grafika - -
firePo odchodu z Vectors opustil scénu.
Frogger Vrána Zbyněk Grafika Ostrava 1970
frogger thNež se dostal k Amize, tak vlastnil nejdříve ZX80 a o rok později ZX Spectrum, které měl téměř 3 roky. Amigu poprvé viděl u svého kamaráda a okamžitě mu učarovala (měla barevný monitor, což v tehdejší době byl velký luxus - to zážitek mnohonásobně umocnilo). První hra, kterou viděl byl R-Type. Z bedniček hrála úžasná hudba, hra měla strhující efekty a atmosféru - byl okamžitě ztracený, neměl šanci... V té době u nás stále panovala hluboká totalita a nejmodernějším počítačem na trhu bylo PC XT (AT bylo teprve ve vývoji). Proto bylo vyloučeno si Amigu koupit normální cestou. Nechal si jí tak propašovat z Německa za hříšné peníze (18.000,- Kč, na tehdejší dobu opravdu velké peníze). Následující rok strávil jen hraním her, které neměly konkurenci. Po čase ho však začalo zajímat víc - jak to všechno funguje a tak vůbec.

Postupem času se mu dostaly do rukou diskety se zahraničními demy. Netrvalo dlouho než potkal Jofu (Jan Petkov) a Human Factora (Marek Petkov) ze skupiny Vectors a vstoupil do jejich skupiny jako coder a později také jako grafik. U Vectors fungoval přibližně rok, kdy za nimi dojížděl do Opavy. S pomocí Trixieho vytvořil hudební demo a později dokonce i malou adventure hru (na její název už si nevzpomíná, ale údajně si jí docela vymazlil). Po roce však Vectors opustil a společně s Deforem a Tigerem založili skupinu Division.

V roce 1996 nakonec přešel na PC, na kterém si dlouhé roky jen hrál a už nevytvářel žádné hodnoty, jako za časů svého působení na Amize. Nicméně, ty roky na demoscéně pro něj byly velmi prospěšné, protože se naučil programovat a díky tomu získal současné povolání informatika a správce intranetu v rehabilitačním ústavu Hrabyně. Je 4 roky ženatý a má malou dceru.
Human Factor Petkov Marek Grafika, swapper Opava 1971
petkov marek thStarší bratr Jofy (Jana Petkova) a zakládající člen Vectors. Podílel se na vydávání diskmagů GURU a Exit. První Amigu dostal od rodičů v roce 1989 a jako všichni ostatní se nejprve věnoval hlavně hraní her. Postupem času se však dostal k demům, což jej nakonec vedlo k založení skupiny Vectors. Amiga scénu opustil v roce 1997 a dnes je již uživatelem PC. Je jedním z autorů akční PC hry B.A.D.

Dnes je spolumajitelem firmy Pseudos Software, s.r.o. společně s Davidem Peroutkou.
Jofa Petkov Jan Coder, grafika Opava 1972
jofa thPoprvé se dostal k počítačům ještě na základní škole, kde si mohl ošahat maličké ZX Spektrum a hlavně výborný Commodore 64. Netrvalo dlouho a rodiče mu z Německa dovezli vlastní Amigu 500. Tu postupem času doplnil ještě o Amigu 1200. Po období hraní her se začal věnovat tvorbě na scéně, kde našel uplatnění jako coder a příležitostný grafik. Za svou nejlepší tvorbu dnes považuje hlavně diskmagy Exit a Guru včetně jejich inter. Jeho konec práce na Amize poznamenal krach firmy Commodore (1994) a následné předávání Amigy z jedněch špatných rukou do druhých. Na Amize psal ještě svou diplomovou práci. V den své svatby (5. dubna 1997) dostal jako svatební dar od 13 lidí z bývalé scény turbokartu Blizzard, kterou ještě nějaký čas mohl používat. Opuštění Amiga scény přišlo samovolně s postupem let, kdy se musel více zajímat o práci a rodinu. Dnes Amigu používá občas alespoň formou emulace.

Na své působení na Amiga scéně vzpomíná rád. Kreativita spojená s psaním softu ho vždycky přitahovala. A pokud tvoříte tak krásné a zbytečné věci pro scénu, tak je to prostě skvělé. Člověk s odstupem vidí, že kompy lze používat i smyslupněji, než jen k vydělávání peněz. Dnes pracuje v IT oblasti jako Senior SW Developer. To je ten co chodí furt po chodbě a mumlá si "co jsem to chtěl.." a "kam jsem to sěl.." :) Je ženatý se třemi závazky - Hanka, Tinka a Janek.
MR. Rohovský Miloš Hudba Opava 1972
rohovsky milosPřešel na Atari ST.
Saito Rozner Marek Grafika Opava 1983
rozner marek thVystudoval na Slezské univerzitě v Opavě, kde studium ukončil magisterským titulem. Od roku 2004 až do jara roku 2009 pracoval u firmy 123shop a.s. na pozici Product Manager. Od února 2009 nezávisle podniká v oblasti internetových služeb.
Snappy Chládek Štěpán Coder Žamberk -
emptyV současné době již nebydlí v Žamberku, ale v Brně. Zde pracuje u firmy Brněnské vodárny a kanalizace, a.s., jako IT pracovník (tuto informaci poskytl FiDO z Insanity).
Trixie (Triox) Jedlička Daniel Hudba Opava 1973
trixie thHudebník a po odchodu Human Factora také organizátor skupiny Vectors. Na scénu vstoupil v roce 1992 jako člen skupiny Sauria a jako přispěvovatel do diskmagu GURU. V lednu 1993 přestoupil k Vectors, kteří zrovna scháněli náhradu za svého muzikanta MR., který přešel na Atari ST. Jeho původní přezdívka byla Triox, tu si však v roce 1994 změnil na Trixie. Důvodem bylo časté komolení jeho přezdívky paní Petkovovou (matkou Jofy a Human Factora), která si nemohla ani za nic zapamatovat jeho přezdívku a stále mu říkala Trixie. To mu pak už zůstalo. Nyní žije v Brně a dělá na jazykovce.
Viper Řehulek Pavel Grafika Opava 1977
rehulek thZakladatel a vizionář grafického studia Bytegang Project, který se zabývá webdesignem, brandingem, a vytvářením virtuálních světů.
LG (Zelený) Smolka Daniel Coder Opava 1976
dan smolka thO počítače se začal zajímat v rámci kroužku organizovaném Okresním domem pionýrů a mládeže v roce 1987, kde každé úterý probíhal kroužek se zaměřením na slaboproud a ve středu na počítače (PMD-85). Jeho prvním počítačem se v roce 1992 stal Commodore 64. V roce 1994 si však domů pořídil svojí první Amigu 600. A postupem času se nakonec dopracoval až k Amize 1200 s turbokartou MC68040. A na Amize propadl hlavně programování v assembleru (ASMOne). K samotné scéně ho přivedli nakonec kamarádi, dema ale i hry.

Jeho rozhodnutí nakonec prodat Amigu a ukončit jeho působení na scéně ovlivnil nástup na Vysokou školu, potřeba práce na PC a internet. PC se rozhodl pořídit si potom, co na vysoké škole dělal semestrální práci z programování v assembleru. Tu ještě zvládl udělat v emulátoru PC na Amize, ale tragická rychlost 12x XT ho donutila ke koupi svého prvního Pentia. A postupem času se PC začal věnoval více a více. Amigu nakonec prodal za pětinu pořizovací ceny (8.000 Kč), čehož dnes upřímně lituje. Ale život jde dál...

Jeho působení na scéně mu nakonec dalo do života radost z programování pro samotné programování. Ano, dodnes je programátor :) I když dnes už není na scéně nijak aktivní, rád na ní vzpomíná. Za to nejlepší, co se mu na scéně povedlo považuje Pacomix 2 (má i zdrojové soubory pro nikdy nevydanou PC verzi).

Po rozpadu skupiny Crazy Boys začal spolupracovat s Vectors. V té době totiž bydlel jen pár kroků od Trixieho, který měl v hlavě pár nápadů, které chtěl realizovat, ale chyběl mu k tomu coder. Pod hlavičkou Vectors spolupracoval jako coder na projektech Tenkrat na wschozdie a posledním Exitu. V současné době pracuje jako software engineer u firmy Adastra. Bydlí kousek od Prahy.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365