Ablaze Entertainment

Firma Ablaze Entertainment vznikla v polovině roku 1996 přetransformováním skupiny Magic Owls. A pod tímto názvem se začala pohybovat v herním průmyslu. V roce 1997 vydali svůj první titul pro Amigu nazvaný The Strangers. Jednalo se o multi-player Beat-Em-Up hru, která zazářila a stala se nejúspěšnější hrou roku. O distribuci hry se postarala firma Vulcan Software.

Dalším herním projektem týmu byla realtime strategie Napalm: The Crimson Crisis. Ta byla na trh uvedena v roce 1999 a dodnes patří mezi jedny z nejlepších realtime strategie na naší platformě. Málo kdo však ví, že kompletní práva na tuto hru byly zvláštním způsobem předány kanadskému producentovi ClickBoom.

logo ablaze

Následovala však doba, kdy to s Amigou šlo hodně rychle z kopce. Ablaze Entertainment tak již neměla důvod pro Amigu dále vyvíjet a svou část viny nesla také velká míra pirátství na Amize. Z obchodního hlediska už proto nebyl důvod pokračovat v činnosti a tým se nadobro rozpadl. Nicméně to neznamenalo konec. V roce 1999 se firma přeměnila na Cypron Studios, pod kterou začali pracovat na své první PC hře, kterou se stala v roce 2001 strategie State of War (pro tuto hru vyšel ještě v roce 2003 data disk s názvem State of War - Warmonger). Po jejím dokončení pracovali na dalším projektu GODS: Lands of Infinity, oldschoolové RPG, které se dočkalo i reedice Gods: Lands of Infinity Special Edition. V roce 2006 ještě vydali casual hříčku Logitechs's Golf vytvořenou primárně pro prezentaci myši Logitech MX Revolution. Jejich posledním PC počinem byl v roce 2007 druhý díl úspěšné strategie State of War 2: Arcon. Následně se zaměřili na vývoj her jen pro konzole od Nintenda a již vydali strategickou hru Command and Destroy (2008) pro Nintendo DS.

V roce 2008 se studio přejmenovalo na Cypronia a specializuje se na vývoj her pro konzole značky Nintendo, XBOX, Playstation a chytré telefony.

You have no rights to post comments