konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

SCALEX

PřezdívkaCivilní jménoMěstoModulůArchiv
Scalex Hlavička Miroslav
Mladá Boleslav
19 Stáhnout
Scalex (Miroslav Hlavička) je známý především lidem, kteří měli co do činění s počítačem ZX Spectrum. Od roku 1990 spolupracoval s ústeckou firmou Proxima a napsal řadu článků do časopisu ZX Magazín a samozřejmě svými melodiemi ozvučil mnoho Proximáckých her. V době jeho působení na ZX Spectru byl mimo jiné členem programátorských skupin NOP a Depeche Code.

Kromě toho složil i nějaké demoskladby k Proximáckému hudebnímu editoru ORFEUS a spolu s Georgem K. a Qjetou vytvořili velmi oblíbený editor hudeb pro AY chip - SQ-tracker (SQ znamená Scalex & Qjeta).

Po skončení jeho spectristické éry si koupil počítač Amiga 1200. V té době toho PCčka zas tak moc neuměla a Amiga pro něj byla (jako pro hudebníka) mnohem lepší volba. Časy se ovšem mění a po čase zjistil, že Amiga umírá, nového kvalitního softwaru bude pomálu a že musí přejít na PC platformu. Nicméně za dobu, co měl Amigu, složil i několik modulů. A ty si můžete poslechnout právě zde.

You have no rights to post comments