Dune II: The Battle For Arrakis

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 2.42 MB
  • Staženo: 177
  • Vydavatel: Westwood Studios
  • Žánr: Komerční

Dune II, dnes již kultovní real-time strategická hra, kterou vytvořilo známé studio Westwood, se spolupodílela na základech a stěžejních prvcích žánru RTS. Hra je inspirována knižním bestsellerem spisovatele Franka Herberta a odehrává se na planetě Arrakis (pro svůj písečný a vyprahlý povrch nazývané též Duna), na které se jako na jediné planetě známého vesmíru nachází látka zvaná Melanž nebo také Koření. Tato látka dává svým stálým poživatelům (krom charakteristického modrého zabarvení bělma očí) delší život, posiluje psychiku a hrozí silnou závislostí. A právě o tuto cennou komoditu zde bojují tři znepřátelené rody, Ordosové, Atreidové a Harkonneni.

Atreidové mají ve hře modrou barvu a jsou vznešeným rodem z planety podobné Zemi, Caladan. Ordosové jsou zelení, po penězích a moci lačnící národ pocházející z ledové planety Sigma Draconis. Harkonneni jsou červení, jsou krutým národem z planety Geidi Prime a úhlavními nepřáteli Atreidů.

Tři národy znamenají také tři strany na výběr, za každou z nich je potom možné odehrát kampaň o devíti misích. Jednotlivé národy se liší jak vzhledově, tak technickým i vojenským vybavením (Devastator, Sonic Tank). Hlavní náplní hry je vybudování základny (stavba budov je možná pouze na vystavěném podloží), obrana, vycvičení vojska, vyrobení vojenské techniky a následná eliminace nepřítele. Ve hře se těží jediná surovina, Melanž, která se mění na kredit potřebný pro veškerý chod a výstavbu.

Českou lokalizaci pro hru vytvořil Luboš Fritz a pro úvodní intro Petr Vindeman.


 

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.