Deluxe Paint IV AGA - Referenční příručka

5.0/5 (2 hodnocení )
  • Velikost: 1.46 MB
  • Staženo: 224
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Grafika

Tato kniha se zabývá popisem programu Deluxe Paint IV AGA (krátce označovaného jako DPaint). DPaint je snad nejznámější program používaný na Amize. Objevil se spolu s prvními Amigami a dnes představuje standard pro práci s bitově mapovanou grafikou. Od verze DPaint III umožňuje také animaci a je to zřejmě nejsnazší způsob, jak vytvořit jednoduchou animaci.

Tato kniha popisuje verzi 4.5, označovanou také jako IV AGA. Verze 4.5 plně podporuje nové AGA čipy a umožňuje tak využít možností nové generace grafiky na Amigách 1200 a 4000. Jak praví titul, toto je referenční příručka. To znamená, že má sloužit hlavně k vyhledání informací o ovládacích prvcích programu, není to učebnice práce s DPaintem.

Ta se však připravuje a bude se s touto knihou doplňovat. Tato kniha dává odpovědi na otázku “k čemu co je”, zatímco druhá (rozsáhlejší) kniha bude odpovídat na otázku “jak co udělat”.

Brzy po této příručce vyjde ve stejné edici uživatelská příručka, která bude rozsáhlejší (a bohužel i dražší). Ta bude jakousi učebnicí DPaintu a podívá se hlouběji do tajů grafického klasika.

Referenční příručka je určena hlavně zkušeným uživatelům, kteří si potřebují jen občas ověřit nějaký fakt. V potaz bylo bráno i ekonomické hledisko – kniha je maximálně stručná, aby se náklady udržely v přijatelné výši.

Předpokládá se, že čtenář této příručky má základní znalosti hardwaru Amigy, Workbenche, AmigaDOSu a standardních ovládacích prvků Amigy. Na škodu mu nebudou ani základní znalosti o práci s bitově mapovanou grafikou.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.