Assembler 68000

5.0/5 (2 hodnocení )
  • Velikost: 4.05 MB
  • Staženo: 271
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Programování

Kniha určena především čtenářům, kteří se chtějí naučit na Amize programovat v assembleru. Jednotlivá témata ilustrovaná na konkrétních příkladech by vám měla dát dostatečný základ, abyste byli schopni psát jednoduché programy. Přílohy však mohou být užitečné i pokročilejším programátorům, protože obsahují informace důležité pro systémové programování. Kromě toho je v příloze A uveden i seznam všech instrukcí procesoru MC68000. Tato kniha ovšem nemůže podávat vyčerpávající informaci o systémovém programování v assembleru, pouze naznačuje možná řešení. Pokud byste v assembleru chtěli vytvářet rozsáhlejší projekty, musíte si opatřit další literaturu (kromě cizojazyčné literatury se vám může hodit i publikace „Amiga Profi“ od nakladatelství AMIGA INFO, která sice používá jazyk C, ale ve spojení s přílohou D této knihy vám může být velmi užitečná).

Kniha je psána pro čtenáře, který je obeznámen se základní terminologií používanou na Amize a má již určité zkušenosti s programováním ve vyšších jazycích (alespoň s BASICem). Kde to bylo možné, byla užita standardní česká terminologie, případně termíny, jejichž užívám je mezi českými uživateli Amigy již ustáleno.

Všechny programy uvedené v knize naleznete i na přiložené disketě (jak ve zdrojové, tak i ve zkompilované formě). Obsah této diskety je popsán v příloze E.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.