Amiga PROFI

5.0/5 (3 hodnocení )
  • Velikost: 3.55 MB
  • Staženo: 261
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Programování

Tato kniha je určena především těm, kteří programují v jazyce C, i když jí mohou využít i lidé, kteří užívají jiný vyšší programovací jazyk. Ačkoli je kniha dosti rozsáhlá, zdaleka nevyčerpává vše. Z technických důvodů bylo nutné udržet přijatelný rozsah knihy, proto jsou některá témata jen nastíněna.

Kniha předpokládá, že znáte jazyk C a že jste obeznámeni s běžnou hardwarovou a softwarovou terminologií. Rozhodně to není četba pro úplné začátečníky, ti by měli nejprve sáhnout po základní literatuře (co se jazyka C týče, standardní učebnice Kernighana a Ritchieho vyšla i v českém překladu).

Kniha obsahuje velké množství demonstračních programů v jazyce C. Tyto programy názorně předvádějí, jak konkrétně využít uváděné informace. Ke knize je přiložena disketa obsahující všechny výpisy programů a jsou na ní též uloženy zkompilované („standalone“) programy. Programy byly kompilovány překladačem Aztec C 3.6a, nemělo by však být problémem použít i jiných kompilátorů jazyka C pro Amigu, protože programy nepoužívají obratů specifických pro určitý kompilátor. Všechny programy byly zkompilovány s použitím voleb kompilátoru a linkeru implicitně nastavených prostředím CShell (někdy je označováno jako verze „FROBAC“). V příloze I je popsána struktura přiložené diskety.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.