konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

The Settlers

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 1.91 MB
  • Staženo: 176
  • Vydavatel: Blue Byte Software
  • Žánr: Strategie

Tato legendární strategie od vývojářů ze studia Blue Byte Software vykoukla na svět v roce 1994 a představila hráčům do té doby nevídané herní principy.

Hráč se zhostil role "krále" v neurčitém království, vybral si místo na postavení hlavního zámku a dále už bylo na něm, jak svoji říši rozšíří. Hranice říše byly pouze kousek od zámku, proto bylo nutné u nich postavit kasárna, které po obsazení vojáky posunuly hranice území o kus dál. Kasárna ale pro své postavení potřebují dřevo, je tedy potřeba stavět dřevorubce, který obstará klády a rovněž pilu, která surové dřevo přemění na krásná prkna.

Stejný princip funguje prakticky se vším. Chcete jídlo? Fajn, postavte farmu, která obstará obilí. To je ale nutné v mlýnu namlít na mouku a to posléze poslat do pekárny, odkud už budou proudit bochníky voňavého chleba.

Dostupných budov byla celá řada a všechny musely být spojeny cestami. Hranice cest byly označeny praporky a mezi každými dvěma praporky stál jeden osadník, který přenášel zboží od jednoho praporku k druhému.

Pokud se střetly hranice dvou hráčů (na mapě mohli být až čtyři), bylo možné na protivníkovy vojenské budovy poslat vojáky. Boj probíhal značně zjednodušeně a spíše symbolicky, ale i tak bylo možné vytrénovat (dodáním dostatečného množství zlata) několik hodností vojáků, z nich každý nový stupeň vydržel více zásahů.

Hra podporovala i hru dvou hráčů na jednom monitoru formou split-screenu.

Autor češtiny není bohužel známý.