konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

The Lost Vikings

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 1.44 MB
  • Staženo: 159
  • Vydavatel: Interplay Entertainment
  • Žánr: Logická

Jednoho dne jsou ze svého domova mimozemšťany uneseni tři vikingové a zanecháni v neznámu na pospas osudu. Stojí před nimi nelehký úkol - dostat se domů. Na své cestě procházejí desítkami zprvu jednoduchých, později nesmírně komplexních levelů, zanesených do mnoha prostředí (technické, přírodní, egyptské, sladké...), kde budou čelit mnohým nebezpečenstvím a budou se muset spoléhat jeden na druhého.

Hra je stavěna na spolupráci tří hratelných postav - "bojovníka", který dokáže sekat mečem a střílet z luku šípy (Baleog the Fierce), "rychlého", který se pohybuje rychleji než ostatní, dokáže skákat a s dostatečným rozběhem hlavou prorazit i zeď (Erik the Swift) a "štítníka", jež může štítem krýt ostatní před útokem, popřípadě štít použít jako padák nebo plošinku pro držení přátel a nebo předmětů (Olaf the Stout).

The Lost Vikings byla vytvořená firmou Blizzard Entertainment (pak známou jako Silicon & Synapse) a uvolněná v roce 1992 vydavatelem Interplay Entertainment.

Autor vynikající češtiny je bohužel neznámý.