konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Railroad Tycoon

3.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 893.70 KB
  • Staženo: 150
  • Vydavatel: MicroProse
  • Žánr: Strategie

Sid Meier's Railroad Tycoon z roku 1990 je praotcem všech "vláčkových" strategických her a položil základy pro všechna další pokračování v sérii.

Ve hře se stáváte majitelem dopravní společnosti, která si chce ukrojit svůj díl z rostoucí slávy a bohatství v železničním byznysu. Podnikat můžete v několika geografických oblastech - Severní Amerika, Británie či Evropa a většinou začínáte v době, kdy světu vládla pára a prokoušete se historií železniční dopravy až do moderní doby. Podnikání vám pochopitelně budou znesnadňovat konkurenční firmy.

Kromě stavění tratí, mostů, stanic a jejich vybavení či obchodování na burze, jste v průběhu hry seznamováni s vývojem dění na železnici za přibližně necelých 200 let. Sledujete modernizaci stavebních materiálů, měst a samozřejmě vašeho vozového parku, který musíte s postupem doby neustále modernizovat. Žádná lokomotiva totiž není nesmrtelná a pomalé poruchové parní vlaky v době rychlých TGV už patří jen do muzea.

Hra vyšla pro PC, Amigu a Atari ST a obchodní úspěch jí zajistil nesmrtelnost v podobě dalších pokračování.

Českou lokalizaci v roce 1994 vytvořil Svatoš Jan a Pscolka Marek pro skupinu Scorpions.