konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Christoph Kolumbus

3.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 1.96 MB
  • Staženo: 130
  • Vydavatel: Software 2000
  • Žánr: Strategie

Budovatelská a obchodní strategie pro 1-4 hráče vás vrátí do časů již dávno minulých, kdy Země byla z větší části neprozkoumaná a na mapě světa se skvěla celá řada bílých míst. Hra vám umožní vklouznout do úlohy jednoho ze známých objevitel. Můžete být nejenom slavným Kryštofem Kolumbem, ale třeba i neméně slavným Jamesem Cookem nebo Vasco da Gamou.

Vaše postava začíná vždy v domovském přístavu s počátečním kapitálem v kapse a jednou menší lodí. Než se vydáte za obzor, je třeba vybavit loď vším potřebným na cestu; proviantem, obchodním zbožím a musíte si najmout kvalitní a oddanou posádku včetně zkušených vojáků. Během hry je možné koupit si nebo postavit svůj vlastní koráb. Na mapě o 6400 polích postupně objevíte nové ostrovy a země, jejichž obyvatele si nakloníte dárky, obchodováním nebo si jejich území podrobíte silou, za což však nesklidíte pochvalu od církve svaté. Vznikající kolonie postupně osadíte vesnicemi, vybudujete plantáže a misie, to vše ke spokojenosti královského veličenstva, pod jehož vlajkou budete jednat, především pak pro naplnění královské pokladnice.

Autor češtiny není bohužel znám.