konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Gunship 2000

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 1.82 MB
  • Staženo: 139
  • Vydavatel: MicroProse
  • Žánr: Simulátor

Gunship 2000 je pokračováním starší hry Gunship. Jedná se o vrtulníkový simulátor těchto typů vrtulníků: AH1-Cobra, OH-58D Kiowa, MD-530MG Scout, UH-60 Blackhawk, RAH-66 Comanche a AH-64 Apache.

Hráč má na výběr buď jednotlivé mise, nebo tažení. V tažení je hráč dynamicky povyšován i odměňován medailemi podle svého výkonu, efektivity, hrdinství i počtu zranění v bojích. V každé misi v tažení je třeba splnit kromě primárního taky sekundární cíl mise. Kromě ničení různých druhů pozemní, letecké i vrtulníkové techniky nepřítele může být cílem mise taky vyzvednutí sestřeleného pilota, vysazení nákladu, nebo průzkum konkrétní části krajiny. Podle toho si hráč může volit i druh výzbroje i množství paliva. Co se týče paliva, funguje zde systém spřátelených zásobovacích základen, ze kterých je možné v případě nouze načerpat palivo a doplnit munici.

V menu je možné nastavit 4 stupně simulace a různá nastavení týkající se případných ulehčení ve hře. Režim tažení bere do svého hodnocení taky nastavení obtížnosti, a to tak, že když je zvolen souhrn nastavení blížící se realitě, hra odměňuje hráče rychlým postupem ve vojenské kariéře a velkým počtem bodů, a naopak.

Češtinu včetně přeloženého manuálu v roce 1994 vytvořila skupina Legion Software Aliance.