konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Dune II: The Battle For Arrakis

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 2.42 MB
  • Staženo: 150
  • Vydavatel: Westwood Studios
  • Žánr: Komerční

Dune II, dnes již kultovní real-time strategická hra, kterou vytvořilo známé studio Westwood, se spolupodílela na základech a stěžejních prvcích žánru RTS. Hra je inspirována knižním bestsellerem spisovatele Franka Herberta a odehrává se na planetě Arrakis (pro svůj písečný a vyprahlý povrch nazývané též Duna), na které se jako na jediné planetě známého vesmíru nachází látka zvaná Melanž nebo také Koření. Tato látka dává svým stálým poživatelům (krom charakteristického modrého zabarvení bělma očí) delší život, posiluje psychiku a hrozí silnou závislostí. A právě o tuto cennou komoditu zde bojují tři znepřátelené rody, Ordosové, Atreidové a Harkonneni.

Atreidové mají ve hře modrou barvu a jsou vznešeným rodem z planety podobné Zemi, Caladan. Ordosové jsou zelení, po penězích a moci lačnící národ pocházející z ledové planety Sigma Draconis. Harkonneni jsou červení, jsou krutým národem z planety Geidi Prime a úhlavními nepřáteli Atreidů.

Tři národy znamenají také tři strany na výběr, za každou z nich je potom možné odehrát kampaň o devíti misích. Jednotlivé národy se liší jak vzhledově, tak technickým i vojenským vybavením (Devastator, Sonic Tank). Hlavní náplní hry je vybudování základny (stavba budov je možná pouze na vystavěném podloží), obrana, vycvičení vojska, vyrobení vojenské techniky a následná eliminace nepřítele. Ve hře se těží jediná surovina, Melanž, která se mění na kredit potřebný pro veškerý chod a výstavbu.

Českou lokalizaci pro hru vytvořil Luboš Fritz a pro úvodní intro Petr Vindeman.