konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Deluxe Paint III

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 2.03 MB
  • Staženo: 210
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Grafika

Tato kniha popisuje nejznámější a také nejrozšířenější grafický program pro Amigu - Deluxe Paint. Když se objevil Deluxe Paint I, byla to novinka - poprvé se objevil program opravdu využívající schopnosti Amigy (tehdy ještě výběr softwaru pro Amigu byl velmi omezený). Nezapomeňte, že v době uvedení Amigy na trh ještě převažovaly 8bitové domácí počítače. Ty nemívaly příliš dobré grafické rozlišení a také práce s barvami byla omezená. A animace? Na to byla jediná odpověď - assembler.

Amiga byla ovšem, něco jiného. Vysoké rozlišení, rozsáhlé možnosti práce s barvami a tehdy velmi vysoká rychlost procesoru - to vše otevíralo nové možnosti. Deluxe Paint je využil. Brzy se objevila verze II, která přinesla další možnosti pro kreslení obrázků.

Zvláště významnou změnou ovšem byla verze III - právě tu popisuje tato kniha. Byla to opravdu novinka - do kreslícího programu byl integrován i animační program.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober