konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

CrossDOS 4.0

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 796.36 KB
  • Staženo: 209
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Programy

Programový soubor CrossDOS firmy Consultron umožňuje používat diskety formátované pod MS-DOSem v AmigaDOSu. CrossDOS vytvoří nová logická zařízeni, která mohou číst a zapisovat na diskety MS-DOSu. Díky tomu lze MS-DOSové diskety plně zaintegrovat do systému Amigy, stačí jen zadat název příslušného logického zařízení. Můžete pak například ukládat ASCII soubory svého editoru na MS-DOSovou disketu přímo z editoru. Vzhledem ke značnému rozšíření MS-DOSu je možnost bezproblémového přenosu dat mezi MS-DOsem a Amigou výhodná.

Sami velmi brzy zjistíte, že vám CrossDOS otevírá nové možnosti (např. usnadňuje spolupráci s firmami, které užívají jen PC). Verze 4.0 oproti verzím předchozím zrychluje přístup k disketám MS-DOSu až dvojnásobné. Máte-li jako CPU procesor 68000, bude toto zrychlení znatelné. Pokud je vaše Amiga založena na procesoru 68020, 68030 nebo 68040, pravděpodobné další zrychlení přístupu nezjistíte, protože rychlost přístupu k datům je omezena především rychlostí rotace diskety a dobou pro posun snímací hlavy. Kódováni a dekódování "surových" dat je oproti předchozím verzím asi dvaapůlkrát rychlejší (platí pro všechny typy CPU), což znamená, že CrossDOS verze 4.0 zatěžuje CPU podstatně méně.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober