konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Assembler 68000

5.0/5 (2 hodnocení )
  • Velikost: 4.05 MB
  • Staženo: 246
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Programování

Kniha určena především čtenářům, kteří se chtějí naučit na Amize programovat v assembleru. Jednotlivá témata ilustrovaná na konkrétních příkladech by vám měla dát dostatečný základ, abyste byli schopni psát jednoduché programy. Přílohy však mohou být užitečné i pokročilejším programátorům, protože obsahují informace důležité pro systémové programování. Kromě toho je v příloze A uveden i seznam všech instrukcí procesoru MC68000. Tato kniha ovšem nemůže podávat vyčerpávající informaci o systémovém programování v assembleru, pouze naznačuje možná řešení. Pokud byste v assembleru chtěli vytvářet rozsáhlejší projekty, musíte si opatřit další literaturu (kromě cizojazyčné literatury se vám může hodit i publikace „Amiga Profi“ od nakladatelství AMIGA INFO, která sice používá jazyk C, ale ve spojení s přílohou D této knihy vám může být velmi užitečná).

Kniha je psána pro čtenáře, který je obeznámen se základní terminologií používanou na Amize a má již určité zkušenosti s programováním ve vyšších jazycích (alespoň s BASICem). Kde to bylo možné, byla užita standardní česká terminologie, případně termíny, jejichž užívám je mezi českými uživateli Amigy již ustáleno.

Všechny programy uvedené v knize naleznete i na přiložené disketě (jak ve zdrojové, tak i ve zkompilované formě). Obsah této diskety je popsán v příloze E.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober