konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Amiga PROFI

5.0/5 (3 hodnocení )
  • Velikost: 3.55 MB
  • Staženo: 229
  • Vydavatel: Vlastimil Král
  • Žánr: Programování

Tato kniha je určena především těm, kteří programují v jazyce C, i když jí mohou využít i lidé, kteří užívají jiný vyšší programovací jazyk. Ačkoli je kniha dosti rozsáhlá, zdaleka nevyčerpává vše. Z technických důvodů bylo nutné udržet přijatelný rozsah knihy, proto jsou některá témata jen nastíněna.

Kniha předpokládá, že znáte jazyk C a že jste obeznámeni s běžnou hardwarovou a softwarovou terminologií. Rozhodně to není četba pro úplné začátečníky, ti by měli nejprve sáhnout po základní literatuře (co se jazyka C týče, standardní učebnice Kernighana a Ritchieho vyšla i v českém překladu).

Kniha obsahuje velké množství demonstračních programů v jazyce C. Tyto programy názorně předvádějí, jak konkrétně využít uváděné informace. Ke knize je přiložena disketa obsahující všechny výpisy programů a jsou na ní též uloženy zkompilované („standalone“) programy. Programy byly kompilovány překladačem Aztec C 3.6a, nemělo by však být problémem použít i jiných kompilátorů jazyka C pro Amigu, protože programy nepoužívají obratů specifických pro určitý kompilátor. Všechny programy byly zkompilovány s použitím voleb kompilátoru a linkeru implicitně nastavených prostředím CShell (někdy je označováno jako verze „FROBAC“). V příloze I je popsána struktura přiložené diskety.


Tato příručka byla převedena do PDF s laskavým svolením Vlastimila Krále, bez kterého by tento převod nebyl možný.

Na převodu této knihy do PDF spolupracovali:

Skenování, OCR, redesign a všechny korekce: Prober