konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Světák Bob

4.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 2.32 MB
  • Staženo: 22
  • Vydavatel: Bohewia Software
  • Žánr: Adventura

Česká grafická adventura se statickými kreslenými obrázky. Prvenství si zasloužila jako první česká hra pro Amigu oficiálně distribouvaná firmou Vochozka Trading, přičemž majitel - Peter Vochozka se sám podílel i na její výrobě jako scénarista. Grafiku jednotlivých místností kreslila ručne Lenka Mitášová a do počítače byla převedena pomocí digitalizace. Hráč je v úloze skvělého programátora Boba, který vytvořil nejlepčí hru všech dob pro Amigu a pospíchá jí prodat firmě Psygnosis do anglického Liverpoolu. Bohužel, letadlo uprostřed letu nad mořem havaruje a Bob se jako jediný zachrání na opuštěném ostrově... Hra nabízí podobnou hratelnost jako textové hry, ale na rozdíl od textových her má grafiku a hudbu. Hra se od většiny adventur své doby liší tím, že je viděna z vlastního pohledu. Hráč se přesouvá mezi lokacemi pomocí šipek, které zabírají dolní polovinu obrazovky. Celá hra se ovládá myší. Jedná se o první českou oficiálně distribuovanou počítačovou hru. Vydala ji firma Vochozka Trading.