konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Dune 3 - Achtung! Die Kurve

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 281.11 KB
  • Staženo: 179
  • Vydavatel: Hero Music Company
  • Žánr: Logická

Zábavná hra z dílny skupiny Hero Music Company, která podporuje hru dvou až šesti hráčů na jednom počítači. Původní verze vyšla v roce 1993 pod DOSem a jejími autory byli Radim Křivánek a Vladimír Chvátil.

Ačkoli se nejedná o třetí pokračování kultovní hry, něco společného s ní společného přeci jen má. Vašim úkolem je totiž jízda na červovi a udržet ho co nejdéle na obrazovce. Červ, který je ve hře symbolizován čárou (občas přerušovanou) se stále pohybuje dopředu a vy ho můžete jen ovládat doprava nebo doleva. Největší zábava však přichází až při hře více hráčů najednou. Přestože je grafika hry primitivní, mnoho hráčů na celém světě si ji oblíbilo hlavně kvůli hratelnosti.

Hráči se náhodně objeví na mapě a jejich "červ" se rozjede kupředu a zanechává za sebou stopu. Hráč může ovládat pouze směr jakým se had pohybuje, a to dvěma tlačítky pro zatáčení na pravou a levou stranu. Když "červ" narazí na okraj mapy nebo do stopy, zanechané jiným "červem", končí. Cílem hry je přežít všechny ostatní. Obvykle tak, že donutíte soupeře aby narazili, nebo si vytvoříte dostatek prostoru, kde můžete přežít déle než soupeř. V náhodných časových intervalech se na "tělech červů" vytváří mezery (velikost mezer je různá), kterými mohou ostatní hráči projíždět. Tyto mezery jsou velmi užitečné při unikání z ohraničeného prostoru, nebo dovolují hráči ukázat jeho dovednosti.

Hra byla vytvořena za pouhých 22 dní jako příspěvek na podzimní akci Resetkání '93 konanou 2. října 1993 v Brně. Hra byla uvolněna jako freeware.

Credits: Coder Oščádal Filip, Grafika Doležal Kamil