konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Duncan (demoverze)

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 781.22 KB
  • Staženo: 176
  • Vydavatel: Multis
  • Žánr: RPG

První hra české skupiny Multis, která by se dala popsat jako kombinace dungeonu a adventure s historickou tématikou, velkým množstvím humoru a překvapivých zvratů v průběhu hry. Hru se podařilo téměř dokončit, nicméně nakonec se dočkala vydání jen této demoverze.

Jako očekávaný termín dokončení hry byly vybrány vánoce roku 1997. Ve vývoji Duncana se však skupina několikrát vracela téměř na začátek a celý projekt se několikrát zásadně měnil. Vývoj všech aplikací a her začal jít obrovským tempem dopředu a Multis jednoduše nestíhali. Času na sedění u počítače bylo stále méně a tak vyzněl Duncan do ztracena. Na dokončení projektu by v té době potřebovali hlavně početnější tým nadšenců, jakými byli sami. Mohli sice tuto hru zjednodušit, aby bylo reálné ji do roka dokončit, to však nakonec neučinili.

Finální verze hry měla být rozsáhlá a zabírat až 20MB na disku. Vyloučena nebyla ani CD verze hry, která toho měla obsahovat ještě mnohem více. Hra měla fungovat na všech Amigách minimálně s procesorem 68030 a 4MB FAST RAM.

Credits: Coder Piska David, Grafika Drkula Petr, Drkula Tomáš, Fusek Petr, Hudba Drkula Tomáš