Sabotage

První číslo swapmagu Sabotage se objevilo na konci dubna roku 2000. Bylo jej možné šířit pouze pomocí normální, klasické pošty pomocí disket. Aktuální číslo tedy nebylo možné nahrávat na internet. To bylo možné teprve až po uvedení dalšího čísla. Poslední číslo vyšlo v prosinci roku 2001.

Autorem swapmagu Sabotage byl Láhve (Hrdlička Radek), který jej vydával nejdříve pod skupinou Reason, a po rozpuštění této skupiny jej přibral zpět pod křídla skupiny Horizontal Lamerz. Nápad na jeho vydávání dostal ve chvíli, kdy už ho nebavilo být na někom závislý, chtěl dělat diskmag, ale na to by sám nestačil. Oproti tomu ho bavilo střádat hlasovací lístky a podobné věci kolem scény. A k tomu je swapmag ideální. Při volbě jeho názvu se inspiroval stejnojmenným videoklipem skupiny Beastie Boys. Vlastně celý design je převzatý právě z černobílého stylu tohoto klipu. Taky to vyjadřuje jisté časové období, kterým v té době procházel. A k tomu všemu je to název šokující, krátký, snadno zapamatovatelný a nedá se zkomolit.

Původní plán byl vytvořit něco odlišného, zvláštního a stylového. Hlavním záměrem bylo šíření jednotlivých čísel jen snailem (klasickou poštou), později tak nějak vyplynuly další speciality, jako např. vždy originální hudba a introscreeny stvořeny jen pro Sabotage a těmi nejlepšími. To se Láhvemu dařilo již od prvního čísla, téměř všichni muzikanti, které oslovil, nadšeně přikývli, přestože Sabotage nikdy neviděli ani o ní neslyšeli. Samotný engine vytvořil Id/VRT. Původní design měl být trochu odlišný, ale Id udělal design po svém a Láhve byl spokojen.

You have no rights to post comments