konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Pong

Tento diskmag vydával v roce 1998 Vít Kubr alias Flegy. Jeho náplní mělo být přinášení recenzí volně šiřitelných i placených užitkových programů pro Amigu a také užitečných informací hlavně pro začínající Amigisty. Součástí dismagu byla i bonusová PD disketa, na které se nacházely některé recenzované programy.

Samotný engine diskmagu byl vytvořen v programovacím jazyce AMOS, což znamenalo známé omezení na pouze 32 barev. Zcela novátorské (i když nezvyklé) bylo samotné ovládání dismagu, které bylo řešeno pomocí horního menu. Celý diskmag byl zcela nekomerční (zdarma) a hned ze začátku byl plánován jako občastník.

Současně s uvedením nultého čísla byla pod hlavičkou Sword & Magic PD spuštěna knihovna volně šířitelného software pro Amigu. Všeho všudy byly vydány pouze první dvě čísla a i přes slíbené třetí číslo, tímto vše utichlo.

Redakci tvořil v podstatě jen Flegy (Vít Kubr), který měl na starost jak vytvoření enginu a design, zároveň byl také autorem většiny článků.

You have no rights to post comments