konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

MIP Report

Diskmag MIP Report (Monkey Island Party) byl dílem skupiny Vertical Syndicate. Samotný diskmag vznikl přibližně na konci roku 1997. Jeho vzniku předcházela ve stejném roce srpnová stejnojmenná akce MIP. Tito západočeští maniaci, jejichž život se skládal ze samých večírků, byli nejen pohodoví, ale i dobří programátoři, grafici a hudebníci.

Lazy Jones byl velice schopný koder a společně s ostatními dokázal vytvořit dobrou úroveň enginu. Nezhálel ani grafik Id a vytvořil do něj spoustu velice hezkých clipartů. Za zmínku stojí, že celý diskmag běží pouze v 16 barvách Hi-Res. To z toho důvodu, že leader Verticalu Wincle si nepořídil Amigu 1200 a pořád pracoval na Amize 500. Hudbu tvořil Storm, který se zanedlouho od skupiny odloučil a připojil se k Horozontal Lamerz, a také Abortus (pozdější hudebník Vertical Syndicate).

Diskmag je naprogramován kompletně v Assembleru, ale i když funguje v multitaskingu, nelze přepínat klávesou AMIGA+M, což je škoda. Hlavní část redakce tvořil Lazy Jones (Milan Vyšata), Hologram (Jaroslav Bubeník) a Wincle (Vítězslav Novák).

You have no rights to post comments