konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Amiga Storm

Další poměrně neznámý diskmag a není se čemu divit, jelikož existují jen dvě čísla. Tvůrcem tohoto diskmagu byl Marek Sochůrek, který jej vytvořil v programovacím jazyce AMOS Basic. Snažil se vytvořit diskmag, který se měl zabývat převážně hrami pro Amigu. V plánu měl také jeho pozdější rozšíření o sekci užitkových programů a seznamovat čtenáře s novinkami i v oblasti hardware. Zajímavostí je, že autor dokonce založil firmu IGES, která se měla věnovat tvorbě her českých pro Amigu.

První číslo, které vyšlo v roce 1994 mělo mizerný engine a obsahovalo pouze několik recenzí her. Druhé číslo vydané až v roce 1997 (práce na něm byly zahájeny jiř začátkem roku 1995) bylo již o poznání lepší. Perfektní engine (i když stále Amos) docela dost recenzí na hry + návody + další články (povídky atd.). Na třech disketách bylo i dost hudebních modulů.

Původní předpoklad, že druhé číslo vyjde již za měsíc od uvedení prvního čísla, tedy v říjnu 1994, vzal za své. Marek Sochůrek chtěl od základu vytvořit nový editor, který by umožňoval vkládání obrázků do textů, což nakonec protáhlo vydání druhého čísla, které se tak na svět dostalo až v únoru 1997. Druhým důvodem byl také kritický nedostatek článků a neochota Amigistů vůbec něčím přispět. Toto vše nakonec vedlo k jeho rozhodnutí, že práce na třetím čísle nebudou vůbec zahájeny.

Redakci diskmagu tvořil v podstatě jen IGES (Marek Sochůrek), který jej dokázal naprogramovat zcela sám včetně tvorby veškeré grafiky a textů.

You have no rights to post comments