Stodman

4.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 880.00 KB
  • Staženo: 82
  • Vydavatel: Jan Lonský
  • Žánr: Textovka
  • Rok uvedení: 1995

Hlavním hrdinou této hry je Stodman, který v malém městečku Stod navštěvuje střední odborné učiliště elektrotechnické společně se svým kamarádem Respectmanem. Nejdříve se jim na škole líbilo, ale zanedlouho se začaly dít podivné věci. Oba učni upadli ve třídě v nemilost. Stodman kvůli své nenávisti vůči dívkám a kreslení pornografických seriálů a Respectman kvůli speciálními slovníku a nedůvěře vůči všem.

Zanedlouho se spojili dva největší donašeči s výchovnou poradkyní Pixlou Zakomplexovanou, které by se dala prokázat spolupráce s STB. Stodnanovi bylo oznáneno, že nebýt jeho vcelku solidního prospěchu, byl by okanžitě vyhozen ze školy. Respectnan byl "na přání spolužáků" psychiatricky vyšetřen a ti, kteří jej provokovali byli poradkyní chráněni.

Naštěstí tu byl ještě ředitel Václav Tesla, který Pixle zabránil v nejhorším. Ale i ředitel je na StB krátký.

A zde začíná příběh hry, kdy se v roli Stodmana musíš pokusit vypátrat ve škole datový záznan výslechů Pixly a odeslat jej pomocí počítače jisté organizaci. Přitom však POZOR na Pixlu a její nástrahy!!!

Jan Lonský napsal tuto textovou hru už v roce 1992 nejprve pro počítač Didaktik Gama. V roce 1995 pak hru přepsal i pro Amigu v programovacím jazyce Amos. Shodné s originální verzí je příběh a kostra všech textů, které však byly mnohem více rozepsány a upřesněny.

Autor

Příjmení a jménoPřezdívkaFunkceVěkMěsto 
Lonský Jan Nagasoft Coder, grafika - - czech

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.