Příšerný Botichský příběh II.

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 457.25 KB
  • Staženo: 83
  • Vydavatel: Ambeco
  • Žánr: Textovka

Hra, jejíž děj se odehrává nejen mezi zdmi gymnázia v Botichské ulici na Praze 2. Příběh začíná 21. ledna 1993 v šest hodin ráno, kdy vás vzbudí nádherná melodie starého budíku. Po snídani a přečtení ranních zpráv jsi zjistil, že se něco děje na ulici Botichská, kde prostě něco musí být.

Po hrách Drsná cesta a Světák Bob se konečné objevila další původní česká hra. Opět se jedná o klasickou textovku. Za hrůzostrašným názvem by asi málokdo hledal příjemnou idylu čtvrtečního dopoledne na dvoře gymnázia Botichská, které mimochodem nemá s gymnáziem v ulici Botičské vůbec nic společného.

Po úvodních obrazcích, řečech a všem možném, co správného pařana hned řádně naštve už jen proto, že se to nedá přeskočit, se prokoušete k samotné hře. Již na první pohled je jasné, že AMBECO nepřišlo s ničím svým dřívějším produktům nepodobným. Po tom se přesvědčíte i po chvíli hraní. Perfektní design alá Kick 2.0 a fantasticky přehledné ovládaní, včetně nápověd, znovu nepochopitelně kontrastuje s katastrofálním nedostatkem kvalitní grafiky.

Jedno zlepšení však přeci jen můžeme registrovat, a to na poli hudebním. Fakt, že se Abbruch C. Vellux spolehl na svého hudebním sluchem oplývajícího přítele Čihačka a jeho bestiální hudbu opřel o fungující assemblerové rutiny z Max's Computer Laboratories, pro smrtelníka znamená příjemné doprovázeni nevtíravou hudbou po celou hru. Hra začíná na dvoře před "zlomyslně žlutou" budovou gymnázia. Hned na začátku se přesvědčíte - po rozhovoru se záhonem, či prohlídce šatny 3.B - o tom, že logika vám v této hře bude jen velmi málo platná. Když náhodou dospějete do okamžiku, kdy nebudete vědět, jak dál (odborně se tomuto stavu říká zákys), ještě je k dispozici Rada, která je často velmi důležitá - např. "Dopyty se nebojíme, radši si ho usmažíme" a podobně. Komu by chybělo násilí a bestiální vraždy užije si v předposlední části, kde bude moci střelou Magnum+++ ustřelit hlavu bezbrannému terciánovi. Stříleni hazukou, oběd ve školní jídelně, nákup Amigv 1200, psaní článků do ústavního časopisu, převlékaní se za spolužačky, vykrádání poštovních schránek, padělání tisícikorun... to všechno a ještě mnohem víc můžete při hraní zažít.

Pokud hru po několika bezesných nocích nakonec dohrajete, budete moci jistě prohlásit, Amiga Bestware Company vás přesvědčila, že Příšerný Botichský příběh II není "zase jenom textovka"...

Hru je kompletně naprogramována v jazyce GFA Basic, všechny obrázky pak vznikly v programu Deluxe Paint IV. O a o zvuky se postaral AudioMaster 3.0.

Autor

Příjmení a jménoPřezdívkaFunkceVěkMěsto 
- CIHI Hudba - - czech
- MadMax Hudba - - czech
- Vellux (Ambeco) Coder, grafika, hudba - - czech

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.