Dune 3 - Achtung! Die Kurve

5.0/5 rating 1 vote
  • Velikost: 281.11 KB
  • Staženo: 257
  • Vydavatel: Hero Music Company
  • Žánr: Logická
  • Rok uvedení: 1993

Zábavná hra z dílny skupiny Hero Music Company, která podporuje hru dvou až šesti hráčů na jednom počítači. Původní verze vyšla v roce 1993 pod DOSem a jejími autory byli Radim Křivánek a Vladimír Chvátil.

Ačkoli se nejedná o třetí pokračování kultovní hry, něco společného s ní společného přeci jen má. Vašim úkolem je totiž jízda na červovi a udržet ho co nejdéle na obrazovce. Červ, který je ve hře symbolizován čárou (občas přerušovanou) se stále pohybuje dopředu a vy ho můžete jen ovládat doprava nebo doleva. Největší zábava však přichází až při hře více hráčů najednou. Přestože je grafika hry primitivní, mnoho hráčů na celém světě si ji oblíbilo hlavně kvůli hratelnosti.

Hráči se náhodně objeví na mapě a jejich "červ" se rozjede kupředu a zanechává za sebou stopu. Hráč může ovládat pouze směr jakým se had pohybuje, a to dvěma tlačítky pro zatáčení na pravou a levou stranu. Když "červ" narazí na okraj mapy nebo do stopy, zanechané jiným "červem", končí. Cílem hry je přežít všechny ostatní. Obvykle tak, že donutíte soupeře aby narazili, nebo si vytvoříte dostatek prostoru, kde můžete přežít déle než soupeř. V náhodných časových intervalech se na "tělech červů" vytváří mezery (velikost mezer je různá), kterými mohou ostatní hráči projíždět. Tyto mezery jsou velmi užitečné při unikání z ohraničeného prostoru, nebo dovolují hráči ukázat jeho dovednosti.

Hra byla vytvořena za pouhých 22 dní jako příspěvek na podzimní akci Resetkání '93 konanou 2. října 1993 v Brně. Hra byla uvolněna jako freeware.

Autoři

Civilní jménoPřezdívkaFunkceVěkMěsto
Doležal Kamil Kevin Updike Grafika - - czech
Oščádal Filip Fred Brooker (Phil Halloran) Coder 46 let Brno czech

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.