Fénix

Časopis Fénix založili dva bývalí redaktoři časopisu Help, přesněji BRAUN (Lenc Karel) a KAF (Faltín Karel). A tak doslova z ničeho vznikl nový papírový časopis, který měl být jen pro Amigisty, i když podtitulek zněl „časopis nejen pro Amiga pařany“. Po zahájení příprav ještě přijali třetího člena, kterým byl JKMS (Missbach Jiří). Po uvedení nultého čísla se k redakci přidal ještě RedRose (Przybyla Tomáš). 

Začátky vydávání vlastního časopisu nejsou nikdy jednoduché a tak se zpočátku tito tři potýkali s potížemi všeho druhu, jako je například shánění levného papíru, kopírování a tak podobně. Ale redakce všechny potíže překonala a díky tomu vychází Fénix 0 - 6 ve formátu A4 a to stylem, že všechny strany jsou sepnuty sešívačkou, aby držely pohromadě. Poté si redakce kupuje svou vlastní kopírku a tady se začíná psát skutečná historie Fénixu. Poprvé vychází Fénix (číslo 7) ve formátu A4 na přeložených listech A3 a už to skutečně vypadá jako časopis.

Fénix fungoval tímto způsobem: Braun, Kaf a JKMS kromě toho, že sami píšou, shromažďují materiály od externích členů, mezi které kromě mě patří ještě Dacan, Muf, ZDNSoft, Kulička, Pec, Scaterac, Rojan, Orlu, Miki, Yankee, Skinner a další. Potom všechen shromážděný materiál převádí Braun na své PC, kde vytváří vlastní a konečný vzhled Fénixu. Potom je časopis vytisknut na tiskárně, kde vypadá opravdu nádherně a potom jde tento „master“ do kopírky, kde se nakopíruje potřebný počet čísel.

Nutno napsat, že po grafické stránce je časopis výborný, což je práce především Brauna a to i přes to, že je omezen pouze na černobílý formát! Po obsahové stránce se dá napsat, že časopis je výhradně herní, i když je několik stran věnováno programům a pokud někdo napíše něco o HW, tak i tomu. Vlastní hitparáda her, i když se slabou účastí, rozhovory s jednotlivými členy redakce (pojaté velmi netradičně, o to však působivěji) a v úvodu dvě strany informací o Amigách, nebo i jiných počítačích a zmínky co je nového v AMIGA Review, AmigaCS, TopSecret atd.

You have no rights to post comments