logo

Jak rozsekat čudáky

 
R: Tak dělej Boby vstávej a doraž toho plešatýho smrada
  skočím pro sud a rozsekáme bossáka !

B: Uhmnt,ááááá,..... no a je to,máš suda ?

R: Jasmě,sakra ten parchant si tam klidně vyhuluje dejchací
  laloky,tady máš smrade...

Potom ještě pár efekních votoček a šéf gangu se válí v nejvzácnější tekutině. A proč to všechno ?

V intru se kecá vo tom, že se rozpadaj budovy, osamělý duše jsou voběd pro síly zla a nezletilci si zasíraj svoje nevinný duše mocí, prachama, chlastem a fetama.

Tohle ale Reno s Bobym nemůžou vystát a tak se vydaj zmlátit všechny ty vodpady a vyvrhele společnosti na jedno hnojiště. No, tak jo, Reno ani Boby se nejmenujou, ale klidně by mohli. Nebudu se vytáčet: vod tý doby co jsem pokořil Chaos Engine 2 jsem se takle u Amči nezapotil a vopravu sem se|si nezapařil.

Ablaze Entertainment - jo to jsou stvořitelé. Čudáci (Strangers)  jsou totiž víc jak dóst dobrý, fakt. Je rohodně vidět, že se bejvalí spolufederální chalani těžce snažili. Než vlítnu na popis zpracování tak ještě nějaký to info: Čudáci jsou CD-ONLY a do světa je cpou VULCANi, známá to a úspěšně se rozvíjející firma zpoza stoky Lamanche.

Čudáci tězce cedí z vykopávkový vosmibitový megapařby RENEGADE a to je podle mě velice vhodný, protože takováhle mlátička na AMIZE prostě chyběla. Funguje to tak, že se na screenu vobjevjej pouliční civilizační vodpadi a buď zmlátíš ty je nebo (a to častěji) nadělaj sekanou voni z tebe. Všechno se to vodehrává v takovým pseudo-3D pohledu. Jak taková pekelná rvačka, která připomíná vodpoledne s NOVOU vypadá se rozkecám hned po tom co trochu voslintám technický provedení.

Grafika je prostě dobrá a vhodná. Rendrovaný vobrázky a intro se mi celkem líběj a grafika ve hře je přesně taková jaká je potřeba. K barvám se dá snad jen utrousit, že je poznat,že je to AGA. Prostředí slušně brutálních výměn názorů svým provedím celkem slušně vcucává do děje, ale to se dá vlastně ukecnout vo celý gamese. Animace postav a krvavech jatek mě připadaj velice povedený. Asi takhle - žádná revoluce, ale kvalitka! Grafika prostě slouží atmošce pařby a tak to má sakra bejt, ne ?

Umění vlnit vzduchem Čudáci zvládaj vopravdu mistrně. Jako podle mě je zvuková stánka perfekní a to protože dokonale zapadá do atmošky. Řevy, vzdechy, rány, řinčení palic a seker, motorka a kecy - fakt dobrej mix! Zase ne převratnej, ale výbornej. Muziku z Čudáků bych do svý TOP TEN asi teda nezařadil, ale v gamese výborně sedí a slušným podílem přispívá k celkový atmošce. A když už jsem u tý atmošky, jde taky zapnout atmosférická hudba místo techno-popoháněcí.

Brutalitou zrovna Čudáci neštřej. No prostě bitka jak se sluší a patří ve špatný společnosti. Pouliční vyvrhel nemusíš mlátit jenom rukama, nohama, chapadlama a tak, ale taky sekerou, kladivem nebo po smradech jedněch kriminálnickejch můžeš mrštit barelem. Vobčas z protivníků vodpadávaj užitečný předměty jako například sedmimílová bota, která sympaticky prodlužuje dobu letu po výskoku. Nakonec z celýho gangu vydrží většinou bossák, kterej bejvá zběsile tvrdej vořech. Během toho, když mlátíš jeho poddaný tak má furt nějaký kecy, no a vobčas, když to nezvládáš a zbejvá ti krutě málo červený vodorovnice, no prostě životní síly tak tě dorazí fatalitou jako v Montal Kompotu. To bejvá třeba trhání střev, krkavice, krevní pumpy nebo dum-dum palba.

V ůvodním menu  jsou tuny možností jak co nastavit. Dá se tady navolit typ hry, vobtížnost, vovládání taky vomrknout nejlepší skóre a v poslední řadě taky vyhození hry z paměti a návrat do WB.

Super je dvouhra. To je pak to správný maso, tak jako to s Renem a Bobym v ůvodu. Taky se užije deathmatch, kterej se hodí k uvolňování vzájemnejch negativních ůmyslů.

Tak tady jsou kódy k levelům v módu POOR (SLABÉ - to je název módu ;-):


      1.  Underground     NONE
      2.  Factory Breakout  DEAD
      3.  JailBreak      FAKE
      4.  The Last Station  FOXY
      5.  Constroction Area  PUKE
      6.  Street of Dead   FAMI
      7.  Hotel Terror    MAGO
      8.  Temple pf Doom   ROXY

Mód POOR prostě proto, že Čudáci jsou tuhý jak rozštěná z patnáctiletý krávy. Nemyslím si, že by to bylo na škodu. Kdo chce nědělat z gangů fašírku ten na to holt musí mít.

Čudáci moc nepřekvapjej, ale zapařit jdou teda megamasivně. A vo to jde. Jako člověka to vcucne dost rychle, i když to teda chce pár pokusů. Ještě teď mě bolí pracky z joye a zuřivýho mlácení do kurzorů & SHIFTu a to jsem jinak pacifista. Doporučuju..............

BOLDA          

 
 
__________________________________________

.  Zpátky do Obsahu