logo

Amigista kontra pouhý majitel AMIGy

 

Tím, že si někdo koupí AMIGu, se ještě nutně nemusí stát amigistou. Znám lidi, který koupili AMIGu, zapařili nějaký ty gamesy, nenaučili se ani přejmenovat disketu, pak řekli, že AMIGA je šmejd a koupili si nějakou pixlu, pak si to chvilku házeli, protože jim to nechodilo, tak si zaplatili maníka, aby jim to za těžký prachy seřídil no a dneska je ta jejich pixla zastaralá i pro textový editory a disketu neumí přejmenovat stejně (ne ta pixla, ale ty típkové). No to jsem mírně přešvihl, ale bejvá to zhruba tak. Z telete holt vyroste maximálně kráva, vůl nebo bejk, ale nikdy ne amigista.

Taky ale existujou lidi, který si koupili AMIGu z různejch důvodů, třeba,proč to mlžit, protože se jim zdála levnější než pixly, ale taky třeba protože jí někde viděli makat a vzalo je to. No a potom se jim dostala Amča pod kůži. Tahle sorta lidí může podle mě za to (i když ne sama), že má AMIGA nejen celkem (už) zajímavou minulost, ale taky přítomnost a hlavně budoucnoust.

Pak tu ještě máme, jak bych je sakra voznačil, no jo uživatele Amig. Jejich Amči si většinou na sebe musí vydělat, protože typu lidí vo kterým zrovna mlátím do kláves, vpostatě vo AMIGu jako platformu nejde. Rozhodně jsem dalek takovýhle humanoidy  nějak vodsuzovat, protože kupujou nějakej ten legální soft a taky hard, čímž jsou platformě prospěšný. Smůla je spíš v tom,že začínaj bejt na vymření.

Tak jako tak je AMIGA platformou amigistů a ne uživatelů AMIG.

Tak jo, já se přiznám. Tyhle celkem nezáživný kecy jsem tu potil jen proto, abych mohl někam procpat následující vodstavec:
 
Než tady z toho pokecu definitivně vyskočím tak se tady hodlám trochu zadumat nad samotným slovem "AMIGISTA".

Na rovinu: Ze slova amigista mě už pamalu začíná bejt blivo. Už ho zrovna moc dlouho používat nebudu. Už koncovka -ista mě prostě zasmrádá.

Takže jakej termím je mě po chuti? No, insparace vod wesťáků amigan | amigán nebo amigáč nebo amigoun. No nic moc, snad mě něco napadne. Pokud máš nějakej dobrej nápad, tak by bylo fajn se vozvat. Hmm, v krajním případě by se nějak unesl i víceslovnej termím. Nebo, radši neunesl.

BOLDA          

 
 
__________________________________________

.  Zpátky do Obsahu