konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Charon Software

Skupina Charon Software vznikla přibližně v roce 1990 relativně rychle po té, co Haggart (Doležal Josef) získal svojí Amigu a na Gymnáziu se seznámil s DannyD (Danem Linnertem). Chtěli společně vydat nějakou hru pro Amigu. Název skupiny odvodili od Charóna, převozníka mrtvých do podsvětí.

Jejich prvním produktem se stala textová hra Poklad zlatých sluncí. V roce 1993 bylo nutno skupinu přetransformovat oficiálně na firmu spíše jen jako nutnost při tvorbě diskmagu AWB Magazín, který vznikl kvůli problémům s distribucí slovenského diskmagu AMI na území České Republiky. Skupina se rozpadla pomalu v průběhu roku 1993, kdy došlo k jejímu rozštěpení. Oba se ještě nějaký ten čas pohybovali po scéně každý sám za sebe.

You have no rights to post comments