konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

United Electronic Crazies

Jak už to tak bývalo v době osmibitů, počítače dětem vybírali rodiče. Takže šťastnější z těchto pánů vlastnili Atari 800 XL (Lunchie, Pic, Ataman, Over a Helmuth), někteří Sam Coupe (Kabi) a někteří obyčejné PMD (Roger). Postupně však začali pokukovat po 16-bitových počítačích a jejich volba, kromě ataristů jejihž volba padla na Atari ST, padla právě na Amigu. Nakonec ale i ataristé dali přednost kvalitě a definitivně přešli na Amigu. To nakonec dopadlo tak, že v létě 1992 si ti bohatší koupili Amigu 500+ (Ataman, Luchie, Over).

Netrvalo dlouho a společně se začali snažit programovat. Cílem bylo konkurovat diskmagu GURU, což nakonec zavrhli a začali se věnovat vlastní tvorbě. One (Binary Mystery) a Ataman chtěli tvořit systémové programy, Lunchie se chtěl věnovat spíše hrám a demům. Ataman nakonec začal pracovat na vlastním hypertextovém prohlížeči. V březnu nebo dubnu následujícího roku si Kabi koupil Amigu 1200. V létě 1993 dostali One a Lunchie pracovní povolení do Anglie, z které si přivezli své Amigy 1200.

V této době pokračoval v práci pouze Ataman (nějaká střílečka), zatímco One a Lanchie se snažili dodělat ve škole zkoušky a vyrazit za hranice. Než se vrátili se svými novými Amigami, přidal se k této skupině ještě grafik Pic a Helmuth si také koupil Amigu 1200.

Luchie po příjezdu zjistil, že už nemůže opakovat neúspěšné zkoušky před odjezdem a že bude musel opakovat celý ročník. Proto začal se Zerem pracovat na hře BrainStorm.

Nikdo nakonec neví jak se to stalo, ale tato skupina se najednou rozpadla. Je možné, že začátkem byl Lunchieho odchod od Quida k PICIům. Ataman začal kompletně přepisovat svojí střílečku, ale toho nakonec zanechal a dále se věnoval pouze vývoji svého prohlížeče nazvaného Hyperion (ten nakonec uveden nikdy nebyl). Lunchie měl skoro dokončenou verzi hry BrainStorm, ale čekalo se na vyjádření firmy Black Legend, která ale chtěla raději nějakou strategii nebo simulátor.

You have no rights to post comments