konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

ANTIK

Scene skupina pocházející z Košic. Skupina začínala původně na počítači ZX-81, posléze přešli na Commodore 64 a nakonec se zaměřili hlavně na Amigu. Ve svém počátku byl její název ANTIK 68. Činnost na Amiga scéně se datuje od roku 1988, kdy změnili svůj název na ANTIK (název odvodili od slova antikomunisti).

Za svou existenci uvedli pouze jedno demo, které však bylo po hudební i programátorské stránce značně vyspělé. Grafika trochu pokulhávala, ale celkově demo budilo zaslouženou pozornost. Bohužel, se mi ho nepodařilo sehnat.

V roce 1988 z recese nasamplovali projev Miloše Jakeše (KSČ) a Bendy vytvořil v soundtrackeru modul, který obsahoval mix z jeho projevu. Tento modul se jmenoval "Čistá Psychiatria". Slova "čístá psychiatria' tehdy namluvil Igor Kolla. Byl to skvělý underground, který ve své době oběhl celé Košice a podle ohlasů dokonce ještě dále.

Postupem času se skupina zaměřila na komerční tvorbu softwaru. Pracovali například na textovém editoru, video a audio digitizéru (který měl být distribuován po celé Evropě). Pracovali také na dvou hrách - Pischczorcy (piškvorky) a Exploding Atoms.

Skupina Antik však v roce 1999 přešla na komerci a nakonec se přetransformovala v obří telekomunikační společnost Antik Computers & Communications, která dnes pokrývá optikou celé Košice.

You have no rights to post comments