Antik

Skupina pocházející z Košic. Skupina začínala původně na počítači ZX-81, posléze přešli na Commodore 64 a nakonec se zaměřili hlavně na Amigu. Ve svém počátku byl její název ANTIK 68. Činnost na Amiga scéně se datuje od roku 1988, kdy změnili svůj název na ANTIK (název odvodili od slova antikomunisti).

Za svou existenci uvedli pouze jedno demo, které však bylo po hudební i programátorské stránce značně vyspělé. Grafika trochu pokulhávala, ale celkově demo budilo zaslouženou pozornost. Bohužel, se mi ho nepodařilo sehnat.

V roce 1988 z recese nasamplovali projev Miloše Jakeše (KSČ) a Bendy vytvořil v soundtrackeru modul, který obsahoval mix z jeho projevu. Tento modul se jmenoval "Čistá Psychiatria". Slova "čístá psychiatria' tehdy namluvil Igor Kolla. Byl to skvělý underground, který ve své době oběhl celé Košice a podle ohlasů dokonce ještě dále.

Postupem času se skupina zaměřila na komerční tvorbu softwaru. Pracovali například na textovém editoru, video a audio digitizéru (který měl být distribuován po celé Evropě). Pracovali také na dvou hrách - Pischczorcy (piškvorky) a Exploding Atoms.

Skupina Antik však v roce 1999 přešla na komerci a nakonec se přetransformovala v obří telekomunikační společnost Antik Computers & Communications, která dnes pokrývá optikou celé Košice.

You have no rights to post comments