konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Toayen

Skupinu Toayen (jejíž název vznikl úpravou jména malířky Toyen) v roce 1991 založili společně Hologram (Jaroslav Bubeník) a dr.Walter (Vladimír Nejedlý), kteří do té doby vedli Atari skupinu The Star Software. Postupem času poznali Plastica (Václava Koulu) a netrvalo dlouho než společně založili skupinu Toayen (ještě při svém působení na Atari scéně). Původně chtěli tvořit textové hry, ale pro Atari už žádné nevydali. Název skupiny vymyslel Plastic, nejspíše podle malířky Toyen.

První produkcí této skupiny bylo Holynovo demo Toayen in Action, jako druhé se objevilo také Hologramovo nostalgické lamtro Čekejte. Poslední produkcí této skupiny bylo demo Lastro (Oh, No More Plastic), to už bylo v dobách kdy Hologram moc dobře nevycházel s Plasticem. Probíhaly také práce na textové hře Prisoner of Univers, z které se však bohužel nic nezachovalo. Skupina Toayen měla také v plánu vydávat vlastní diskmag Resetor (složení loga Red Sector, od nichž vykradli grafiku z Demomakeru), ale Plastic nebyl schopen naprogramovat vlastní engine a proto byly připravené texty věnovány diskmagu AWB.

Hologram a Miras se nakonec v roce 1998 ve zlém rozešli s Plasticem a přešli založili novou skupinu Squadream.

You have no rights to post comments