konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Abort

Skupina Abort vznikla na podzim roku 1997 v proslulé hospodě Chaloupka v Ústí nad Labem. Tato skupina stála za vydáváním jednoho z nejkvalitnějších diskmagů na scéně - AmigaCS, který byl v podstatě také důvodem jejího založení. Název AmigaCS byl odvozen z IRC kanálu #amigacs, na kterém se v druhé polovině roku 1997 skupina lidí dohodla, že vznikne nový diskmag a budou do něj přispívat právě amigisté z kanálu #amigacs.

Původní engine diskmagu měl vytvořit Shamanův kamarád Alien a Shaman měl následně vytvořit jen systém obarvování textů. Situace se však nakonec vyvrbila tak, že Alien totálně selhal a Shaman tak musel vytvořit nejen samotný obarvovač a vlastní prohlížeč, ale nakonec i naplnit obsah. Zhruba v této době Shaman poznal dva další kamarády - JR (Jaromíra Rozmaru) a Ya (Miroslava Petra). Bratry Schizzyho (Petra Skalu) a Luska (Lukáše Skalu) znal již z dřívějška. Společně naplnili první číslo v té době ještě neexistujícího diskmagu. První číslo tím vším bylo negativně poznamenáno a teprve to druhé číslo bylo po designové stránce kompletně prací skupiny.

abort

Konec skupiny byl spojen s přípravou pátého čísla diskmagu. Do něj se nedařilo sehnat dostatek článků a postupem času všichni členové přešli na PC. Schizzy a LuSk byli vždy "nezávislí na platformě", ale s přechodem Shamana na PC došlo definitivně k rozpadu Abortu. Do toho se ještě LuSk přestěhoval do Prahy a pak ho následoval i JR. K oficiálnímu rozpadu pak došlo na stejném místě kde byla skupina založena - v hospodě Chaloupka v neděli 6. června 1999 v 13:42.

You have no rights to post comments