konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Magic Birds

Sourozenecká skupina, kterou tvořil Vladimír a Pavel Čížkovi. V roce 1993 ukončili kvůli škole veškeré práce na své hře Brainstorm a nakonec nebyla nikdy dokončena. Spolupráce na zvuku ke hře se skupinou HMC nedopadla moc dobře, nicméně o hru údajně projevily zájem i některé zahraniční firmy.

V roce 1998 pracovali na hře Desolate World, kterou měla dokonce vydat známa firma Vulcan. Desolate World měl být návrat ke klasice. Byla to vlastně pocta jedné z nejlepších her - Gods od Bitmap Brothers. Ovšem doba vydání už byla těžká a vydavatelství řešilo zapeklitou otázku. Zaujme vůbec spotřebitele? Sice kvalitní hra, které stačí ECS Amiga s 1MB paměti a běhá pouze ve dvaatřiceti barvách? Právě kvůli tomu vydavatelství s vydáním váhalo. Problém byl v tom, že lidé přestávali kupovat dokonce i nejnovější výborné hry pro tehdejší high-end Amigy! Navíc už to byla doba, kdy i na Amize už propuklo 3D šílenství a lidé od platformy ve velkém odcházeli.

Desolate World buď něměla vyjít vůbec (pokud by nebyla dokončena dostatečně rychle), nebo by byla uvedena pouze jako budgetový titul za 9.99 liber. A jak se nakonec ukázalo, nakonec nevyšla vůbec.

You have no rights to post comments