konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

PICI (Píčí)

Skupinu Píčí (název byl recesí) společně založili někdy v roce 1991 dva kamarádi - Buh (Vladislav Dvořák) a SirDan (Dan Seknička) u něj v bytě. Název znamená chlapíci, co pijou pivo. Rozhodně neplést si s kundama ;)

Hned v prvních demech bylo hodně patrné, že skupina postrádá schopné grafiky, což ji degradovalo za tehdy nejlepší skupinu - Bohemu. Funkci grafika tak zastával Buh, který byl nucen pracovat s DPaintem. Mezitím však zahájili spolupráci s Beenou (Vladař Karel) a Hamounem / Flipperem (Zikmund Tomáš) ze skupiny Slimmers. Následně se ke skupině přidali dva hudebníci - Chaos (Jan Mocňák) a Tracker (Patrik Foque). Netrvalo dlouho a skupina vypustila své první demo Introduction.

Této skupině se jako jedné z mála podařilo zapsat do povědomí západní Amiga scény. Skupina PICI jako první v našem státě předvedla vysokou kóderskou techniku - první opravdu solidní vektorové demo z východního postkomunistického bloku pocházelo právě od ní. K pomalému rozkladu skupiny se začalo schylovat v průběhu roku 1995. K oficiálnímu zániku však došlo až v roce 1996.

You have no rights to post comments