PICI (Píčí)

Skupinu Píčí (název byl recesí) společně založili někdy v roce 1991 dva kamarádi - Buh (Vladislav Dvořák) a SirDan (Dan Seknička) u něj v bytě. Název znamená chlapíci, co pijou pivo. Rozhodně neplést si s kundama ;)

Hned v prvních demech bylo hodně patrné, že skupina postrádá schopné grafiky, což ji degradovalo za tehdy nejlepší skupinu - Bohemu. Funkci grafika tak zastával Buh, který byl nucen pracovat s DPaintem. Mezitím však zahájili spolupráci s Beenou (Vladař Karel) a Hamounem / Flipperem (Zikmund Tomáš) ze skupiny Slimmers. Následně se ke skupině přidali dva hudebníci - Chaos (Jan Mocňák) a Tracker (Patrik Foque). Netrvalo dlouho a skupina vypustila své první demo Introduction.

Této skupině se jako jedné z mála podařilo zapsat do povědomí západní Amiga scény. Skupina PICI jako první v našem státě předvedla vysokou kóderskou techniku - první opravdu solidní vektorové demo z východního postkomunistického bloku pocházelo právě od ní. K pomalému rozkladu skupiny se začalo schylovat v průběhu roku 1995. K oficiálnímu zániku však došlo až v roce 1996.

You have no rights to post comments